“Ne kadar zayıflamış. Yazık”

İlker Başbuğ'un salona girmesinin ardından bazı izleyicilerin "Ne kadar zayıflamış. Yazık" diye bağırdıkları duyuldu.

“Ne kadar zayıflamış. Yazık”

Ergenekon davasında izleyiciler sanıkları ayakta alkışlarla karşıladı. Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan el ele tutuşarak salona girdiler. İlker Başbuğ’un salona girmesinin ardından bazı izleyicilerin “Ne kadar zayıflamış. Yazık” diye bağırdıkları duyuldu.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün de aralarında bulunduğu 66’sı tutuklu 275 sanığın yargılandığı ve 4 yılı aşkın süredir devam eden Ergenekon davasının 270’inci duruşmasından mütaalanın açıklanması bekleniyor.

SANIKLAR ALKIŞLARLA KARŞILANDI

Ergenekon davasında izleyiciler sanıkları ayakta alkışlarla karşıladı. “Türkiye sizinle gurur duyuyor” sloganları atıldı. İlker Başbuğ’un aralarında bulunduğu sanıklarda yerlerine bir süre oturmadı. İzleyecilere, Başbuğ ve diğer sanıklar alkışlarla karşılık verdi.

Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan el ele tutuşarak salona girdiler. Özkan salona dönerek, “Adalet istiyoruz” diye bağırdı. Bunun üzerine salondakiler ‘adalet istiyoruz’ sloganını attı.

CHP milletvekilleri de, Balbay ve Özkan’ı ayağa kalkarak alkışladı Öte yandan İlker Başbuğ’un salona girmesinin ardından bazı izleyicilerin “Ne kadar zayıflamış. Yazık” diye bağırdıkları duyuldu.

BAŞBUĞ SALONU TERK ETTİ

Mahkeme salonundaki tabloya tepki gösteren Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ salonu terk etti. Başbuğ, basın mensuplarına, “Yargılamayı görün” diyerek salondan çıktı. Başbuğ’un ardından Hasan Iğsız ile birlikte bazı sanıklar da çıktı. CHP Milletvekili Süheyl Batum da mahkeme heyetine ayağa kalkarak, “Böyle yargılama olur mu?Rezillik bu” dedi ve alkışladı.

SİLİVRİ CEZAEVİ ÖNÜNDEN CANLI YAYIN

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...