ODTÜ’lüler Devrim Stadı’nda

ODTÜ'lüler 48 saatlik işgal eyleminin ardından Devrim Stadyumu'nda

ODTÜ’lüler Devrim Stadı’nda

ODTÜ Kampusü’ndeki ;Devrim Stadyumu’ndaki konser öncesi biraraya gelen ODTÜ’lü öğrenciler, 18 Aralık’ta meydana gelen olayları yürüyüşle protesto etti.

Yürüyüş önecesi ODTÜ’ye girmek isteyen öğrenciler ile özel güvenlik görevlileri arasında kısa süreli arbede yaşandı.


Yürüyüşün ardından konserlerin yapılacağı stadyuma gelen yüzlerce öğrenci, saha içinde birbirlerine kenetlenerek ‘ODTÜ Ayakta’ yazısını oluşturdu.

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar’ın bugün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Eroğan ile görüşmesi öncesi öğrenciler 18 Aralık’ta ODTÜ’de meydana gelen olayları protesto etti. Yürüyüş öncesi özel güvenlik görevlileri giriş ve çıkışlarda geniş güvenlik önlemleri aldı. Öğrenciler ile özel güvenlik görevlileri arasında kısa süreli arbede yaşandı. Güvenlik görevlileri üniversite kimlikleri olmayan kişileri ODTÜ’ye almadı.

Daha sonra Hazırlık Bölümü önünde toplanan öğrenciler yürüyüşe geçerek birçok grup ve sanatçının katılımıyla ;gerçekleşecek konserlerin ;yapılacağı Devrim Stadyumu’na geldi. Öğrenciler saha içine girip birbirlerine kenetlenerek ‘ODTÜ Ayakta’ yazdı.

ENGELLEMEYE ÇALIŞTILAR

Hacettepe ve başka üniversitelerden gelen öğrencileri ODTÜ güvenlik görevlileri engellemeye çalıştı. ODTÜ’deki polis müdahalesine protesto amacıyla ODTÜ Devrim Stadyumu’nda gerçekleşecek mitinge katılmak üzere başka üniversitelerden öğrenciler ODTÜ kampüsüne geldi. ODTÜ’nün özel güvenlik görevlileri, dışarıdan katılan eylemcilerin girişini engellemek için okul girişinde barikat oluşturdu. Öğrenciler barikatı aşmak isteyince eylemcilerle güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı. Yaşanan gerilimin ardından Hacettepeliler kapıyı açtırarak, içeri girdi. Öğrenci ve akademisyenler, “ODTÜ ayakta, AKP'ye direniyor” pankartı arkasında yürüyüş yapıldı.“Tayyip elini ODTÜ'den çek”, “Gelenek sürüyor, ODTÜ yürüyor”, “Kurtuluş yok tek başına… Ya hep beraber, ya hiç birimiz” sloganları atıldı.

Ardından öğrenciler, birçok sanatçı ve grubun sahneye çıkacağı konserleri izlemek üzere tribünlerdeki yerlerini aldı. Etkinlikte, Beyoğlu Kumpanya, Gülsen Tuncer, Grup Gündoğarken, Marsis, Pınar Aydınlar, Sevinç Eratalay, Redd’den Güneş Duru ve Bulutsuz Özlemi’nden Nejat Yavaşoğulları sahne aldı.

İŞGALCİLER HER ZAMAN KAYBEDER
ABD Büyükelçisi Komer’in arabasının yakılması eylemine katılan 68 hareketinin önemli isimlerinden olan Tuncay Çelen konuşma yapmak üzere kürsüye geldi.

ODTÜ AYAKTA / VİDEO

“Tayyip kendi ayağına kurşun sıktı. ODTÜ’ye hava basmaya geldi ne oldu?” diyen Çelen, “Buraya Komer’de geldi caka satmaya onu gönderdik, Hasan Tan da geldi ona dersini verdik. ODTÜ herkese dersini verir” dedi.

ODTÜ Araştırma Görevlisi Ercan Bölükbaşı ise yaptığı açıklamada, “ODTÜ’nün ayakta olduğunu göstermeye hoşgeldiniz. Erdoğan şovunu üniversitemizde yapabileceğini düşündü ama yanıldı. Erdoğan işgalciydi ve işgalciler her zaman kaybeder. Erdoğan ülkemizi ateşe atabileceğini sanıyordu, ‘ODTÜ varsa, biz varsak memleketi ateşe atamazsınız'” dedik.

ULUDERE’Yİ BÖYLE ANDILAR

ODTÜ’lü öğrenciler bugün yıldönümü olan Uludere olayını böyle andılar.

REKTÖR ACAR ERDOĞAN’LA GÖRÜŞTÜ

Başbakan Tayyip Erdoğan, saat 14.00’da ODTÜ Rektörü Ahmet Acar ile biraraya geldi. Bir saat süren görüşmenin ardından Rektör Acar, açıklama yapmadan binadan ayrıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...