Okmeydanı Hastanesi’nde eylem

Tutuklu Hükümlü Aileleri Yardımlaşma Derneği üyeleri, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma hastanesinde eylem yapmak istedi. Çok sayıda kişi göz altına alındı.

Okmeydanı Hastanesi’nde eylem

Bahçelievler Yenibosna’da polis karakoluna yönelik bombalı ve silahlı saldırı gerçekleştirdiği ileri sürülen ve yaralı olarak yakalanan Nebiha Aracı için Tutuklu Hükümlü Aileleri Yardımlaşma Derneği (TAYAD) üyesi yaklaşık 20 kişi saat 10.00 sıralarında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde toplandı. Aralarında avukatların da bulunduğu TAYAD’lılar Nebiha Aracı’nın tedavi gördüğü acil servisin önüne geldi. Gruptakiler “Nebiha Aracı’yı katlettirmeyeceğiz” yazılı pankart açtı. Bunun üzerine polis gruba müdahale etti. Pankartı alan polis ekipleri gruptakileri hastanenin dış kapısına doğru itti. Gruptakiler de polise direndi. Bunun üzerinde gösteri yapanlar gözaltına alındı. Grup içinde bulunan TAYAD’lı avukatlar “Gözaltına alırken kötü muamele edemezsiniz” diye polislere tepki gösterdi. Yaşanan arbede sonrası, 18 kişi gözlem altına alındı.

Grup Yorum üyeleri de gözaltına alındı

İstanbul Bahçelievler’de polis karakoluna saldırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan Nebiha Aracı’nın tutulduğu hastane önünde açıklama yapmak isteyen Grup Yorum üyeleri gözaltına alındı.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önündeki basın açıklamasına katılmak isteyen Grup Yorum üyeleri Ayfer Rüzgar, Ali Aracı ve Grup Yorum korosu öğrencisi Sultan Kaydır gözaltına alındı. Grup Yorum elemanı Ali Aracı’nın polis tarafından vurularak gözaltına alınan Nebiha Aracı'nın yakını olduğu öğrenildi. Hastane önünde yapılmak istenen basın açıklamasında 18 kişi gözaltına alınmıştı.

EYLEMDE ÇOK SAYIDA GÖZALTI YAŞANDI-FOTOĞRAF
POLİS PANKART AÇAN GRUBA MÜDAHALE ETTİ-VİDEO

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...