Ölenlerden 20’si 7 yaşından küçük

27 kişinin öldüğü saldırı sonrası okulda büyük şok yaşandı

Ölenlerden 20’si 7 yaşından küçük

ABD, 28 kişinin ölümüyle sonuçlanan okul katliamının yasını tutuyor. Soruşturmayı sürdüren ABD polisiyse, saldırıda ölenlerin kimliklerini açıkladı. Ölenlerden 20’si yaşları 6 ile 7 arasında değişen 1. sınıf öğrencileri. Başkan Obama, saldırı dolayısıyla Newtown’a gidiyor.

Amerika Birleşik Devletleri, 28 kişinin ölümüyle sonuçlanan okul katliamına ilişkin sorulara yanıt arıyor. İncelemeleri sürdüren ABD polisi, 20 yaşındaki Adam Lanza’nın gerçekleştirdiği katliamda yaşamını yitirenlerin kimliklerini açıkladı. Ölenlerin 20’si yaşları 6 ila 7 arasında olan birinci sınıf öğrencileri. En küçükleri geçtiğimiz ay 6 yaşına basmış.

Saldırganın öldürdüğü 6 yetişkinin arasında okul müdürü, öğretmenler ve okulun psikoloğu var ve hepsi kadın.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre Obama, bugün trajedinin gerçekleştiği Newtown’a giderek, yakınlarını kaybeden aileler ve ilk müdahale ekibi üyeleriyle buluşacak.

Obama, akşam saatlerinde de kurbanların aileleri ve Sandy Hook ilköğretim okulunda çocukları öğretim gören aileler için düzenlenen inançlar arası ibadet gecesinde konuşacak.

ÇOK SAYIDA KURŞUN İZİ
Polis, Lanza’nın saldırıyı bir tüfekle gerçekleştirdiğini de açıkladı. Her kurbanda çok sayıda kurşun izine rastladığı belirtiliyor.

Polis, olayı aydınlatmak için Lanza’yı tanıyanların ifadesine de başvuruyor. Tanıyanlar, Adam Lanza’yı içine kapanık, sessiz ve üstün zekalı olarak tanımlıyor.

Bir akrabasına göre Lanza’da otizmin bir türü olan “asperger sendromu” vardı. Bu sendromu bulunanların sosyal etkileşimde sorunlar yaşandığı biliniyor.

Anne ve babasının 2008’de boşanmasının da Lanza’yı derinden sarstığı söyleniyor.

Saldırının gerçekleştiği Connecticut eyaletinin Newtown kasabasında yaşayanlarsa olayın şokunu atlatabilmiş değil. Kasabalılar kurbanları anmak için kilise bahçesinde buluştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...