İstanbul’da faciadan dönüldü

Fatih’te bir otelde iki personelin de aralarında bulunduğu 23 kişi zehirlendi

İstanbul’da faciadan dönüldü

Olay, Fatih Alemdar Mahallesi’nde bulunan ‘Modern Sultan Hotel’de saat 04.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, olay otelin bulunduğu çevredeki esnafın yoğun doğalgaz kokusunu farketmesiyle ortaya çıktı. Doğalgaz kokusundan rahatsız olan esnaf durumu hemen itfaiyeye, polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler çoğu odasında baygın şekilde olan otel müşterileriyle karşılaştı. Kilitli olan odalar itfaiye yardımıyla açılırken, baygın halde bulunan müşteriler battaniyelere sarılı birşekilde sağlık ekipleri ve polislerin de yardımıyla ambulanslara taşındı. Aralarında yabancı uyruklu turistlerin de bulunduğu 21 otel müşterisi ile iki personel ambulanslarla çevdedeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Bazı otel müşterilerinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Olay yerine gelen İGDAŞ ekipleri otelin doğalgazını keserken, itfaiye ve sağlık ekiplerinin ilk belirlemelerine göre olayın doğalgaz zehirlenmesinden dolayı meydana geldiği öğrenildi.

Çevredeki vatandaşlar durumun neden kaynaklandığını bilmediklerini ama doğalgaz zehirlenmesi olabileceğini söylediler. Polisin olayla ilgili araştırması devam ediyor.

İGDAŞ’tan açıklama

Fatih’teki bir otelde 21’i turist 23 kişinin zehirlendiği olayla ilgili açıklama yapan İGDAŞ, olay yerindeki hermetik kombinin baca borusunun bilinmeyen bir nedenle bir birinden ayrıldığını belirtti.

İGDAŞ’tan yapılan açıklamada, “Bugün sabaha doğru saat 04.00 sarılarında Sultanahmet Alemdar Mahallesi Zeynep Sultan Camii Sokak No:13 adresinde bulunan bir otelde meydana gelen olayda 21’i turist olmak üzere 23 kişi zehirlendi. 187 doğalgaz acil hattına gelen ihbar üzerine olay yerine giden İGDAŞ ekiplerinin yaptıkları ilk incelemede; hermetik kombi bacasının boru kısmının bilinmeyen bir nedenle birbirinden ayrılmış halde bulunduğu tespit edildi. Ortamda yüksek oranda karbonmonoksit gazı ölçüldü. Bununla birlikte yetkililer, zehirlenme ile ilgili kesin sonuçların yapılan incelemeler sonucunda ortaya çıkacağını belirtti. Tüm yaralılara acil şifalar diliyoruz.” denildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...