Otomobil parasına kiraladılar

Haşim Kılıç'ın yeni makam aracı kiralık Mercedes...

Otomobil parasına kiraladılar

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'a, Mercedes makam aracı kiralandı. Kira bedeli aylık 7 bin 600 Avro…

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç için Mercedes makam aracı kiralandı. Araca ayda 7 bin 600 Avro kira ödeniyor. CHP Eskişehirli milletvekili Süheyl Batum, aracın yıllık kira bedelinin yaklaşık 220 bin lira olduğunu belirterek, ‘'Bu nasıl iş, keşke satın alsaydınız'' dedi.

Gazeteport’ta yer alan habere göre; Batum, TBMM'de Anayasa Mahkemesi bütçesi ele alınırken Haşim Kılıç için Mercedes marka makam aracı kiralandığını açıkladı. 003 kırmızı plaka takılan Mercedes araca, ayda 7 bin 600 Avro kira ödendiğini belirterek, ‘'7 bin 600 Avroyu günlük kurla çarpın, ayda 20 bin liraya yakın eder. Bir yılda 220 bin para veriliyor. Bu nasıl iş” dedi.

BAŞVURUYA DA PARA
Mahkemenin kişisel başvurulardan da para aldığını ve başvurusu kabul edilmeyenlere ise, 2 bin lira para cezası verildiğini savunan Batum şöyle devam etti:

‘'Anayasa Mahkemesi bireysel başvurular için 150 lira harç alıyor. Eğer başvuru kabul edilmezse 2 bin lira da ceza alıyor. Bu nasıl bir hak arama hürriyeti, nasıl bir Anayasa Mahkemesi? Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine o birey başvuru yaptığında para vermiyor. Başvuru kabul edilmez bulunursa herhangi bir ceza da alınmıyor. Anayasa Mahkemesine başvuru ise 150 lira, eğer kabul edilmezse sunturlu ceza 2 bin lira. Bu hak arama hürriyeti falan değil. Anayasa Mahkemesi, Haşim Kılıç'ın mahkemesi kendini ciddi ciddi ticari bir işletme zannediyor.''

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...