Sakık ile Metiner arasında bardaklı kavga

TBMM'de '2011 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı' görüşmelerinde gerginlik yaşandı.

Sakık ile Metiner arasında bardaklı kavga

TBMM’de ‘2011 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı’ görüşmelerine BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ile AKP Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner arasındaki kavga damga vurdu.

“BDP’LİLER ERGENEKONCULAR GİBİ”
Kürsüye ilk çıkan AKP’li Mehmet Metiner, BDP’ye yönelik sert eleştirilerde bulundu. Kürt baasçılığına ve Kürt faşizmine hep birlikte karşı çıkmaları gerektiğini söyleyen Metiner: “Ergenekon AK Parti hükümetinden rahatsızsa bunu anlamak mümkün. Ama birilerinin Kürtlük adına tıpkı Ergenekoncular gibi rahatsızlık duyması son derece manidardır. Biz bu ülkeden herkesin hür ve eşit vatandaş olmasını sağlayacak demokratik bir cumhuriyetin mücadelesini verirken, karşımıza Kürtlük adına tıpkı Ergenekoncular’ın ağzıyla düşmanlık eden bir grup çıkıyorsa oturup düşünmemiz lazım” dedi.

“SEN CEVAP VERMEYE BİLE DEĞMEZSİN”
AKP’li Metiner’in bu sözleri BDP sıralarını rahatsız ederken, grup adına BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık söz aldı. Kürsüye çıkan Sakık, oturduğu yerden kendisine laf atan Metiner’e, “Sen cevap vermeye bile değer değilsin” dedi.

“ŞEREFSİZLİK ETME LAN”
Oldukça sinirlendiği gözlenen Sakık, masada duran bardağı da eline alarak Metiner’in üzerine yürüdü. Sakık bu esnada Metiner’e yönelik: “Sen adisin. Şerefsizlik etme lan” şeklinde hakaretlerde bulundu.

SAKIK: “SEN ADİSİN, ŞEREFSİZLİK ETME LAN” / VİDEO

BDP’li vekillerin Meclis’teki tartışmalarda kürsüdeki bardağa sarılması ilk değil. Hatırlanacağı gibi BDP’li vekil Hasip Kaplan da geçtiğimiz yıl “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” hakkındaki görüşmeler sırasında sinirlenmiş ve kürsüdeki bardağı kırmıştı. Kaplan’ın bu hareketi büyük tepki çekmiş, BDP’li kadın vekiller Kaplan’ın şiddet içerikli davranışından dolayı grup başkanvekilliği görevini bırakmasını istemişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...