Sanatçılar bariyerleri yıktı

Tarık Akan, 'Ucube' denilerek yıkılan İnsanlık Anıtı'nın heykeltıraşı Mehmet Aksoy ile Silivri'de bariyerleri yıkarken görüntülendi.

Sanatçılar bariyerleri yıktı

Silivri’deki Ergenekon duruşmasına bugün siyasi parti temsilcilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra sanatçılardan da büyük destek geldi. Levent Kırca, Bülent Kayabaş, Rutkay Aziz, Mehmet Aksoy, Tarık Akan gibi sanatçılar da, vatandaşlarla birlikte Ergenekon duruşmasını takip ediyor.

Sinema sanatçısı Tarık Akan doğum günü olan 13 Aralık tarihini polis bariyerlerinin ardında kutluyor. Tarık Akan’ın hemen yanında bariyerleri yıkan kişi ise Başbakan’ın ‘ucube’ demesiyle yıkılan Kars’taki İnsanlık Anıtı’nın heykeltıraşı Mehmet Aksoy.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da yayınlanan bu fotoğraf, sinema sanatçısı Tarık Akan ve Heykeltıraş Mehmet Aksoy’un polis barikatı ile nasıl mücadele ettiğini gözler önüne serdi. Sanatçılar “bariyerlerinizle birlikte duvarlarınız yıkılacak” diye bağırdı.

ERGENEKON DAVASINA MİLLETVEKİLİ VE SANATÇI AKINI

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’de görülen 67’si tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası’nın 270. duruşması devam ediyor. CHP Milletvekilleri Emine Ülker Tarhan, Muharrem İnce, Umut Oran, İlhan Cihaner, Süheyl Batum, Mahmut Tanal, İsa Gök ile sanatçılar Tarık Akan, Rutkay Aziz,Türkiye Barolar Birliği Başkanı Vedat Ahsen Coşar, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Şair Ataol Behramoğlu, Ressam Bedri Baykam, gazeteciler Ümit Zileli, Mustafa Mutlu ve Meriç Velidedeoğlu, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel, Eski İstanbul Barosu Başkanı Turgut Kazan, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı da duruşmaya izleyici olarak katıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...