‘Öğrencilere molotof mu öğretiyorlar’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ASO'da düzenlenen törende konuştu.

‘Öğrencilere molotof mu öğretiyorlar’

ODTÜ’de Göktürk 2 uydusunun fırlatılışı sırasında yaşanan öğrenci olaylarına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tepkisi sürüyor.

Bugün ODTÜ rektörü ile yapacağı görüşme öncesinde ASO toplantısında sert mesajlar verdi. İşte Başbakan’ın ODTÜ için söyledikleri;

*”Türkiye bu alanda bir ilke imza atıyor. Bu ülkenin sevincini milletçe paylaşmak için ne zaman adım atacaksınız. Bir tarafta uzaya gönderilen uydu var. Diğer ftoğrafta ise tarih öncesinin silahı olarak kabul edilen sapan var. ”

*”Demir leblebi atılıyor. Kime atılıyor polise atılıyor. Polis düşman oluyor. Ertesi günü polis biber gazı sıktı. Ne atacaktı.

*”Olayda sadece demir leblebi atmak yok, sırtlarda çantaların içinde kilit taşları, onun yanında molotoflar, bir taraftan da kampüsün içinde otomobil lastikleri yakılıyor.

ÖĞRETİM ÜYELERİ MOLOTOF ATMAYI MI ÖĞRETİYOR?

*”Merak ediyorum, bu okulun yönetimi, akademisyenleri bu öğrencilere bu işi mi öğrettiler? Nasıl sapan kullanılır, hangi cins kullanılır veya araba lastikleri ne zaman, hangi ortamda nasıl yakılır ve yahutta molotof nasıl yapılır, kimlere nasıl atılır. Bu mu öğretildi bunlara? Biz de öğrencilik yaptık, biz kimsenin burnunu kanatmadık. Öyle yetiştik, geldik’

*”Siz elinde döner bıçağı olan öğrenci olmayacaksınız, bilgisayarla dolayan gençlik olacaksınız. Siz fikrinizle mücadeleyi verin.

*”Uydunun fırlatılışını birçokları gözyaşları ile izlerken, başkaları da molotoflarla polisimize sapanla saldırıyor.

CHP’YE ODTÜ ELEŞTİRİSİ: SANDIKTA AL

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ODTÜ olayları ile ilgili açıklamalarına da sinirlenen Başbakan Erdoğan, CHP’yi “gençler üzerinden siyaset yapmakla” itham etti.

İşte bu konuda söyledikleri;

*”CHP’nin tıpkı tarihteki gibi şiddeti övmesi çok büyük bir sorumsuzluk. Kampüste yaşanan şiddet olaylarını nasıl kutsayabilirsiniz? ”

*”Sokak sokak direniş çağrısına cevap bulamayan CHP öğrenci olaylarını teşvik ederek öğrenciler üzerinden gerçekleştirmeye çalışıyor.”

*”Hükümetle hesabı olan varsa sokakta değil sandıkta görsün. Sandık dışında yol arayanları milletim affetmedi.”

SIRTLARINI SIVAZLAMALARI CHP PİŞKİNLİĞİ

*”Allah korusun bir başka siyasi parti kendi kitlesini bu öğrencilerin karşısına dikerse o zaman CHP Genel Başkanı ne diyecek, bu sorumsuzluğun hesabını nasıl verecek? CHP tarih boyunca bu olayların hesabını vermedi, darbelerdeki rolünü sorgulamadı, öğrenci olaylarındaki rolünü sorgulamadı, Çorum’daki, Sivas’taki, Kahramanmaraş’taki rolünü sorgulamadı. Bugün çıkıp sorumsuzca şiddet uygulayan eylemcilerin sırtını sıvazlamak klasik bir CHP pişkinliğidir.

*”Medyayı da muhalefet partilerini de öğrenci olaylarını istismar etmekten, öğrenci olayları üzerinden tehlikeli bir oyun oynamaktan sakınmaya çağırıyoruz.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...