‘O benim canım’

Samsun'da cinayetten sabıkalı şahıs, gece sahilde birlikte alkol aldığı, Gürcü sevgilisinin boğazını kesti.

‘O benim canım’

Samsun’da cinayetten sabıkalı 34 yaşındaki U.S., gece sahilde birlikte alkol aldığı, Türk vatandaşlığına geçen Gürcü sevgilisi 43 yaşındaki G.B.’yi bıçakla ağır yaraladı. Yaralı sevgilisini kollarına alan U.S., gelen polislere bıçakla karşı koyarak, “Kimse gelmesin. Kimse karışmasın. O benim canım” dedi. G.B., kaldırıldığı hastanede doktorların tüm çabasına karşın yaşamını yitirdi.

1997 yılında cinayet suçundan tutuklanan U.S, 2002 yılında ‘Şartla Salıverme Yasası’ndan yararlanarak tahliye oldu. U.S. tahliyesinin ardından Bafra İlçesi’nde cep telefonu bayiliği yapmaya başladı. İşleri kötü giden ve iflas ettiği ileri sürülen U.S., 2 yıl önce G.B.ile tanıştı. U.S. sevgilisi G.B. ile dün gece Samsun’da buluşarak bir büfeden içki aldıktan sonra sahilde kumsala oturup sohbet etmeye başladı. G.B. kendisini cep telefonu ile arayan kişiyle konuşmaya başladı. G.B, telefonla konuştuğu sırada iddiaya göre U.S.’nin yüzüne bakıp Gürcistan diliyle bir şeyler söyledikten sonra cep telefonunu kapatınca aralarında tartışma başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu U.S. üzerinde taşıdığı bıçağı çıkartıp peş peşe sapladığı sevgilisini boğazından, göğsünden ve karın boşluğundan ağır yaraladı.

Olayı görenler polise ihbarda bulunurken, ağır yaralı sevgilisi G.B.’yi kollarının arasına alan U.S., gelen polislere bıçağı gösterdi, “Kimse gelmesin. Kimse karışmasın. O benim canım” dedi. Polis kısa bir süre sonra şüphelinin elinden bıçağı alıp gözaltına almak isterken çevrede toplananlar U.S.’yi linç etmek istedi. Ağır yaralı G.B., ambulansla Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı, ancak doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Olay yerinde çevredekilerin linç girişimi sırasında yüzünden hafif yaralanan U.S., özel bir hastaneye götürüldü. Burada tedavisi yapılan U.S., üzerinde hastane kıyafetiyle Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Bafra’da 1997 yılında işlediği cinayet nedeniyle 5 yıl cezaevinde kaldığını söyleyen U.S ifadesinde, “G.B. ile buluşup sahilde bir taşın üzerine oturup içki içip sohbet etmeye başladık. Sohbet sırasında G.B.’yi cep telefonundan birisi aradı ve sohbet etmeye başladı. Sohbet sırasında bana dönüp yüzüme bakarak Gürcistan diliyle birşeyler söyledi. Galiba ‘p……k’ dedi. Sinirlendim, tartışmaya başladık. Çok sinirlendim ve sürekli üzerimde taşıdığım bıçağı çıkarttım. Gerisini hatırlamıyorum. Pişmanım” dedi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...