Siirt Valisi’nden Obama’ya tweet

Siirt Valisi Obama'ya tweet attı. İşte o tweet...

Siirt Valisi’nden Obama’ya tweet

Siirt Valisi Ahmet Aydın’ın resmi twitter hesabından Obama için yazdıkları dikkat çekti…Vali Aydın Obama’nın resmi adresine I’m from turkey, I’m governor in Siirt, I like you… gibi sözler yazdı.

Siirt Valisi Ahmet Aydın’ın sosyal paylaşım sitesi Twitter’da ABD Başkanı Obama için yazdığı tweet günün konusu oldu. Obama’ya bağlılığını bildiren Aydın’ın tweeti ABD Başkanlarından George Bush’un Türkiye ziyareti sırasında söylediği; ‘Tanrı Türkiye’yi korusun, ABD’yi de korumaya devam etsin’ sözlerini hatırlattı.

Vali Aydın, tartışma sürerken Obama’ya attığı mesajı sildi.

Vali Aydın, geçen Kasım ayında Obama’nın seçimleri kazanmasının ardından da twitter’da “Obama’yı tebrik ediyoruz.I ‘m happy abaut Obama’s Winning Presedant of US.” şeklinde bir mesaj yayınlamıştı.

 

 

 

 

 

ÖNCE OBAMA SONRA PKK

Obama’ya attığı tweet’ten yaklaşık 2 saat sonra Vali Aydın, dün bir PKK’lı teröristin üzerinden çıkan fotoğraflardan birini twitter’da “Dağdaki PKK’lıların perişan ve umutsuz halleri ve hayalleri” mesajıyla paylaştı.

AÇIKLAMASI ORTALIĞI KARIŞTIRMIŞTI

Vali Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bir ilköğretim okulunda yaptığı konuşmasıyla tartışma yaratmıştı.

Aydın, “Allah korusun bir çocuk dağa çıktığı zaman bunun vebalini yüreğinizde hissetmelisiniz. ‘O çocuğa bir şeyler verebilseydim, bir şeyler anlatsaydım bu çocuk gitmezdi’ demeniz lazım. Bunda bizim de suçumuz var, müdürün de suçu var, öğretmenin de belki suçu var. Bugün eline silah almış bize kurşun sıkan o çocuk bizim evladımız. İlk geldiğimde de bunu söyledim. Hakikaten üzülüyorum. Keşke çıkmasa, keşke bir şeyler anlatabilsek. İnanın kaç kez kaymakamlığımda da yaşadım, terörist gelmiş teslim olmuş, ‘Kaymakam bey babam bana 5 bin lira verseydi, ben bugün terörist olmazdım’ diyen teröristten, öğretmenine, polise, jandarmaya kızmış ve böyle bir kızgınlıkla dağa çıkmış çok çocuk var. Maalesef gittikten sonra da geri dönemiyorlar. Öyle bir sistem içerisindedirler.” şeklinde konuşmuştu.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...