‘Talabani haberleri uydurma’

Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Talabani’nin öldüğüne yönelik haberlerin uydurma olduğunu söyledi.

‘Talabani haberleri uydurma’


Başbakan Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin öldüğüne yönelik haberlerin uydurma olduğunu söyledi. Erdoğan ayrıca  İran’ın sert patriot çıkışına da yanıt verdi.

Başbakan Erdoğan Portekiz Başbakanı ile birlikte yaptığı basın toplantısı sonrası gündemdeki soruları yanıtladı.  Erdoğan’a İran Genelkurmay Başkanı’nın sınıra yerleştirilecek patriot sistemlerinin yeni bir dünya savaşına zemin hazırlayacağı açıklaması soruldu.  Erdoğan, ” Böyle bir adap görmedik” diyerek tepki gösterdiği açıklamaya ilişkin “Üçüncü Dünya Savaşı kararını verecek olanlar onlar değildir. Biz kendi ülkemizin savunması için harekete geçtik” diye konuştu.  Uluslararası temaslarda NATO’nun Türkiye’nin talebine olumlu karşılık verdiğini belirten Erdoğan, “Suriye’deki olaylar süt liman olursa NATO’dan ikinci bir talebimiz daha olur” dedi.

TALABANİ’NİN SAĞLIK DURUMU

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin sağlık durumu ile ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, ölümüne ilişkin haberin yalan olduğunu, istenmesi halinde jet ambulansın karşı tarafa gönderilebileceğini ifade etti. Talabani’nin Türkiye’de tedavi görebileceğini ifade eden Erdoğan kendisine acil şifalar diledi.

AHMEDİNEJAD NEDEN GELMEDİ?

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın ziyaretinin iptalinin patriotlarla ilgili  olup olmadığı sorusuna ise Erdoğan “Davet etmek bizdendir. İcabet edip etmemek onların bileceği iştir” diyerek yanıt verdi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...