“Taş düşse benden bilecekler”

İstanbul'da yaşanan trafik kabusunu değerlendiren Topbaş, sorumlu gösterilmekten rahatsız!

“Taş düşse benden bilecekler”

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Haliç Köprüsü’ndeki bakım onarım çalışmaları nedeniyle İstanbul trafiği son günlerde durma noktasına geldi. Trafikte yaşanan sıkıntılar, gözleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi ‘ne çevirdi. Başkan Kadir Topbaş NTV’de sorunlara yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“BİZİ KENTİN SORUMLUSU OLARAK GÖRÜYORLAR”

“FSM Köprüsü’nde ücretsiz geçişler başlayacak, trafik sizce ne kadar rahatlayacak” sorusuna Topbaş şöyle cevap verdi: “Ücretsiz olduğu zaman teşvik eder ve daha çok yoğunlaşma olur diye bir yargı da var. Bizim KGS dediğimiz geçiş sistemlerinde 6 gişe çok ciddi etkileniyordu. Bununla ilgili bizim de talebimiz olmuştu ücretsiz olabilir mi diye. Şimdi günde bir trilyon liraya yakın bir kayıp olacak. Ama yine de biz ne kadar önlem alırsak alalım kentte yaşayanlar bize yardımcı olmazsa başarılı olmamız mümkün değil.”

Bireysel araçlar yerine toplu taşıma araçlarını kullanmanın önemine dikkat çeken Topbaş, “Bizi kentin sorumlusu olarak görüyorlar, gökten taş düşse bizi sorumlu tutacaklar. Ama ben bundan yüksünmüyorum başkasının görevidir demiyorum halkımızı şehrimizde rahat ettirme sorumluluğumuz var” diye konuştu.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...