‘Tersten fetih’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Toprak: "AKP 10 yıldır kendi ülkesini fethetmek için sefere çıkmış görüntüsü vermektedir”

‘Tersten fetih’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, AK Parti'nin “tersten fetih” hareketine girdiğini iddia ederek, “Eskiden başka ülkeleri fethetmek için sefer yapılırdı. AKP 10 yıldır kendi ülkesini fethetmek için sefere çıkmış görüntüsü vermektedir” iddiasında bulundu.

Yazılı bir açıklama yapan Toprak, “Dünya demokrasi tarihinde ve bizim de Cumhuriyet tarihimizde ilk defa bir hükümet kendi ülkesini fethetmek için sefere çıkmış görünüyor” diyerek şöyle devam etti:

“Ülkenin bütün kurumlarını zapt etmeye ve onları kendisine bağlamaya bu denli olağanüstü çaba gösteren hiçbir hükümet görülmemiştir. Bir gecede SPK yok edip borsayı kendine bağlayan hükümet diğer yandan Muhteşem Yüzyıl dizisini yayından kaldırmak için kanun teklifi hazırlıyor.

AKP tersten fetih hareketine girişmiş durumda. Eskiden başka ülkeleri fethetmek için sefer yapılırdı. AKP 10 yıldır kendi ülkesini fethetmek için sefere çıkmış görüntüsü vermektedir. Bu mudur kendi ecdadını tanımak? Ülkenin sorunlarını çözmek adına hiçbir proje geliştirmeyen AKP, sefere çıktığı için başka kurumların çalışmasına da izin vermemektedir.”
“AKP ülkeyi yönetemez hale getirmiştir” diyen Toprak, “İnsan soramadan edemiyor; ruh sağlığı yerinde olan hangi hükümet kurumlarını ele geçirmeye ve dizileri kanun yoluyla kaldırmaya çalışır? AKP'nin ülkeyi yönetme biçimi bir talan ve vurgun mantığı üzerine kurgulanmıştır. Gerçekten ülkesini, insanını seven hiçbir hükümet AKP'nin yaptığını yapmaz. Ülkeyi fethetmeye çalışmak, kanun yoluyla dizileri yayından kaldırmak, kendisinden olmayan medyaya sürekli ceza kesmek AKP'nin şanına yaraşır bir durumdur” iddiasında bulundu. (ANKA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...