Sözcü Plus Giriş

THY’de gösteriyi yasakladı dağdaki PKK’lıyı sahiplendi

Temmuz ayında Siirt Valisi olarak atanan Ahmet Aydın’ın ilk icraatı şehir merkezindeki ‘Türk, öğün, çalış, güven’ tabelasını kaldırtmak oldu.

Güncellenme: 03:03, 04/12/2012
THY’de gösteriyi yasakladı dağdaki PKK’lıyı sahiplendi

O dönem İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri olan Ahmet Aydın, THY'nin Ruanda seferinin açılışından döndükten sonra 305 THY personelinin işten atılması ile sonuçlanan süreçte havalimanında gösteri yapılmasını yasaklama kararı almıştı.

Temmuz ayında Siirt Valisi olarak atanan Ahmet Aydın'ın ilk icraatı şehir merkezindeki ‘Türk, öğün, çalış, güven' tabelasını kaldırtmak oldu. Aydın kararını “Yazılan yazılarla bir şey olunmayacağını bilmemiz gerekiyor” diyerek savundu.

Aydın geçtiğimiz günlerde ise Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'e destek vermiş ve PKK'lıları sahiplenmişti. Vali Aydın, “Allah korusun bir çocuk dağa çıktığı zaman bunun vebalini yüreğimizde hissetmemiz lazım. Bu konuda bizim de, müdürlerin ve öğretmenlerin de suçu var. Bugün eline silah almış dağda bize kurşun sıkan o çocuk bizim evladımız” açıklamasını yapmıştı.

Yayınlanma Tarihi:03:00,