Adıyaman’da olağanüstü hal

Adıyaman'da, bir kişinin üzerinde bomba olduğu ihbarı polisi harekete geçirdi

Adıyaman’da olağanüstü hal

Polislerin, verilen eşkale uygun olarak gözaltına aldığı bir kişinin olayla ilgisinin bulunmadığı anlaşılırken, kentte güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı.

Kentte canlı bomba tedirginliği yaşanmasına neden olay, sabah saatlerinde Mimar Sinan Mahallesi’nde meydana geldi. İşe giden N.S. adlı genç kız, yerde yatan ve baygınlık geçirdiğini düşündüğü kişiye yardım etmek istedi. Ancak, bayıldığı sanılan kişi, yardımına gelen genç kızı görünce bir anda ayağa kalkarak kaçmaya başladı. Bu sırada yardıma giden N.S. adlı genç kız kaçan şüphelinin üzerinde patlayıcı gördüğünü iddia ederek telefonla polise ihbarda bulundu.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polisler, ifadesine başvurdukları N.S.’nin verdiği eşkal doğrultusunda şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı. Bölgede yapılan aramalar sırasında polisler eşkale uyan N.Y. adlı bir kişiyi gözaltına aldı. Terörle Mücadele Şubesi’ne götürülen N.Y.’nin eşkali verilen şüpheli olmadığı ve işine gittiği anlaşılınca serbest bırakıldı.
Yaşananlar üzerine polis, olası canlı bomba eylemine karşı resmi kurumlar, halkın yoğun olduğu noktalar başta olmak üzere tüm kentte güvenlik önlemlerini artırdı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...