Adliyede silahlı kavga!

Adliye bahçesinde başlayan tartışma silahlı çatışmaya döndü

Adliyede silahlı kavga!

ŞANLIURFA’da, bir cinayet duruşması sonrası Adliye bahçesinde başlayan tartışma, silahlı kavgaya dönüştü. Olayda, 1’i avukat olmak üzere 3 kişi yaralandı, 2 kişi de gözaltına alındı.

Olay, saat 17.00 sıralarında Paşabağı Mahallesi’nde bulunan Şanlıurfa Adliyesi’nin bahçesinde meydana geldi. Geçen yıl Suruç İlçesi’nde işlenen bir cinayetle ilgili duruşmanın çıkışında, davanın tarafları olan Ateş ile Kaya ailelerinin fertleri arasında tartışma çıktı. Adliye içinde başlayan ve bahçesinde de devam eden tartışma kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü. Taraflar birbirine tabancayla ateş etti. Paniğe yol açan ve polisin biber gazlı müdahalesi ile sonlanan silahlı kavgada, Mustafa Ateş, Bakır Ateş ile avukat olduğu öğrenilen Mehmet Kaya kurşunlara hedef olarak yaralandı. Yaralılar olay yerine çağrılan ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere götürüldü. Tedavisine başlanan yaralılardan avukat Mehmet Kaya’nın hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi. Adliye çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan polis, olay yerinde yaptığı araştırma sonunda bulduğu çok sayıda boş kovana incelemek üzere el koydu.

Yaşananların ardından polis yeni bir kavga yaşanmaması için yaralıların tedavisinin sürdüğü hastaneler ile Ateş ve Kaya ailesi mensuplarının yaşadığı semtlerde güvenlik önlemi aldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...