AKP verdikçe veriyor!

AKP'nin yandaş işadamlarına peşkeş çektiği ihalelere bir yenisi daha eklendi.

AKP verdikçe veriyor!

Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği “7. Uluslararası Küçükçekmece Göl Festivali Organizasyonu” ihalesinin, AKP eski milletvekili Mustafa Baş'ın damadı Fatih Bolcan'ın ortak olduğu şirkete “davet” yöntemiyle verildiği ortaya çıktı.

Bu yıl 7-14 Temmuz tarihlerinde 7. düzenlenen Göl Festivali'nin, ihale sonuç ilanı 23 Temmuz 2012 tarihinde açıklandı. Kamu İhale Kanunu'nun 21. maddesinin (b) fıkrasına göre (pazarlık usulü/davet yöntemi) yapılan ihalenin, önceden ilan edilme zorunluluğu bulunmuyor. Bu nedenle kamuoyu, organizasyonu kimin yaptığı ve ne kadar harcama yapıldığından, iş olup bittikten sonra haberdar oluyor. Festivalin bitmesinden bir hafta sonra açıklanan sonuç ilanına göre, organizasyon işini “davet” yöntemiyle, A-Z Reklam Basım Organizasyon Turizm ve Yapı İşleri Dış Tic. Ltd. Şirketi, 961.018.50 TL bedelle üstlenmiş. Söz konusu organizasyonu 2007-2008-2009 yıllarında da aynı şirket almıştı. 2010 ve 2011 yıllarında ise organizasyonu FSM İletişim üstlenmişti.

A-Z REKLAM VE DAMAT BOLCAN

Küçükçekmece Belediyesi'nin ihalesini alan A-Z Reklam, 2006 yılında Yusuf Harmanşa ve Adnan Kılıç tarafından kuruldu. Fatih Bolcan 2008 yılında şirkete ortak oldu. Bolcan, İTO kayıtlarına göre şirketin yüzde 50 ortağı. Harmanşa ise ortaklıktan ayrılmış gözüküyor. Bir dönem Eminönü Belediyesi'nde Özel Kalem Müdürlüğü yapan Fatih Bolcan, dönemin AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Baş'ın kızı Sümeyra ile evlenmişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...