AKP’ye mi katılacaklar?

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici birleşme iddialarına ne yanıt verdi?

AKP’ye mi katılacaklar?

Destici, dün akşam Orhangazi'ye gelerek kısa zaman önce babası Şahin Pehlivan'ı kaybeden Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden okul arkadaşı ve AKP Belediye Meclisi Üyesi Hakkı Pehlivan'a başsağlığı ziyaretinde bulundu.

 

Hakkı Pehlivan'ın okul arkadaşı olduğunu ve merhum Şahin Pehlivan'ın cenazesine katılamadığı için Orhangazi'ye geldiğini söyleyen Destici, Pehlivan ailesine taziye dileklerini sundu. Destici, taziye ziyaretinin ardından partililerle Yepyedi Kafe'de bir araya geldi.

 

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Destici, AKP-HAS Parti temaslarını değerlendirerek ülke için hayırlısı olmasını istediğini söyledi. Destici, “Gündemde olan AKP ve Has Parti ile ilgili devam eden temaslar sonucunda birleşme olursa hayırlısı olsun. Bizim için diğer siyasi partilerin izlediği yol önemli değil. Biz kendi işimize bakarız” dedi.

 

Destici, AKP’nin BBP ile temasıyla ilgili sorulan soruya da, “Bize böyle bir teklif gelmedi. Kaldı ki AKP bize böyle bir teklif sunarsa hiç düşünmeden ret cevabı gider. Çünkü biz sandık partisi değiliz. Seçim sonuçlarına göre hareket eden parti hiç değiliz. Bizim misyonumuz ve çizgimiz belli biz işimize ve yolumuza bakıyoruz” yanıtını verdi.

 

Son günlerde yaşanan terör olaylarına da değinen Destici, “Bizim öncelikli maddemiz terör, bu ülkenin tek gündem maddesi odur. Terör bitmediği sürece ne iç ne dış borç biter, ne de yolsuzluk usulsüzlük biter. Bu ülkenin tam bağımsız hale gelmesi için terörün bitmesi gerekiyor. Siyasi temaslar veya gündem değiştirici olaylar terör olaylarını kapatmaz” diye konuştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...