‘Alçak Koltukçu’nun üstü çizildi

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, tekrar aday gösterilmedi.

‘Alçak Koltukçu’nun üstü çizildi

Yaklaşık üç yıl önce Türkiye’nin o dönem ki Tel Aviv Büyükelçisi Oğuz Çelikkol’u alçak koltuğa oturtarak kriz yaratan İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, 22 Ocak’taki seçimlerde partisi Evimiz İsrail tarafından aday gösterilmedi.

Ayalon’la Dışişleri Bakanı ve Evimiz İsrail Partisi lideri Avigdor Lieberman arasında gerilim olduğu belirtiliyordu.

Ayalon, Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, “Bugün, Evimiz İsrail Partisi Başkanı Avigdor Lieberman’dan önümüzdeki seçimlerde listeye alınmadığıma dair bir bildirim aldım” dedi.

“Geçtiğimiz dört yıl içinde, karışık ve zorlu bir dönem boyunca İsrail dışişleri bakan yardımcılığı görevini üstlendim. Diplomatik, güvenlik ve ekonomik alanlarda İsrail’in refahı ve kudreti için çalışmaya devam edeceğim” diyen Ayalon, görev süresi bitene kadar sıkı bir şekilde çalışmayı sürdüreceğini sözlerine ekledi.

Ayalon’u yardımcılığından azleden Lieberman ise seçimler öncesi yapmış olduğu listeyi, “dengeli ve milliyetçi” bir liste olarak tanımladı.

YERİNE KIRSCHENBAUM GELDİ

Ayalon’un listede yerine gelen ismin MK Faina Kirschenbaum olduğu belirtildi.

Arutz Sheva’da yer alan haberde ise Lieberman’ın bu kararının nedeninin büyük ihtimalle “alçak koltuk krizi” olduğu yorumuna yer verildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...