Ambulansla esrar sevkiyatı!

Yok artık dedirten olay Kocaeli'nde son buldu. Ambulanstan 260 kilo esrar çıktı.

Ambulansla esrar sevkiyatı!

SÜREKLİ yeni yöntemler geliştiren uyuşturucu kaçakçıları, bu kez Diyarbakır’dan İstanbul’a ambulansla uyuşturucu sevk etmeye kalkıştı. İstanbul’dan ‘hasta getireceğiz’ diye kiralanıp Diyarbakır’a giden, dönüş yolunda Sivas’ta arızalanınca çekiciye yüklenen ambulansta Kocaeli’de yapılan aramada, 260 kilo esrar ele geçirildi.

İstanbul’un Kartal İlçesi’nde bulunan özel bir hasta nakil ambulans şirketi çalışanları şoför Mustafa Darıcı (35) ve Fikret Gider (34) ‘Diyarbakır’dan İstanbul’da hasta getirilecek diyerek’ yola çıktı. Diyarbakır’da hasta yerine ambulansın içersine çuvallar içinde 260 kilo esrar yüklendi. Ambulans hiç bir sorunla karşılaşmadan ve kontrole takılmadan Sivas’a kadar geldi. Ancak burada arızalanınca oradan temin edilen bir çekiciye yüklenerek yola çıkarıldı.

İHBAR ÜZERİNE ORTAYA ÇIKTI

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan bir ihbar üzerine Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, TEM Otoyolu’nun İzmit girişinde aracı durdurdu. Ambalansta arama yapan ekipler içinde hasta yerine 20’şer kiloluk çuvallar içinde 260 kilo esrar ele geçirdi.

Polis yetkilileri, kendilerine bile “Bu kadarına pes” dedirten bu yöntemle ilk kez karşılaştıklarını belirtirken, ambulansta bulunan Mustafa Darıcı ve Fikret Gider gözaltına alındı. Şüpheliler, Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadelerinin ardından Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildildi. Ambulans da çekici ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğü otoparkına götürüldü.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...