Bakan’a Deniz Feneri sorusu

Türkkan, Ergin’e, “Deniz Feneri davası sanıklarının telefon konuşmalarının silindiği iddiaları doğru mudur?” diye sordu.

Bakan’a Deniz Feneri sorusu

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e, “Deniz Feneri davası sanıklarının telefon konuşmalarının silindiği iddiaları doğru mudur?” diye sordu.

Türkkan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde şu soruları yöneltti:

“Deniz Feneri'ni kurcaladığı için yargılanan savcı Abdulvahap Yaren'in, ‘Zekât hırsızlarını koruma altına alan bir güç var, ben bu güce ‘Hırsızların İmparatoru’ diyorum, hem altındaki figüranları koruyor, hem kendisine ulaşılmasını engelliyor, kim olduğu belli' cümlesindeki ‘Hırsızların İmparatoru' ismini verdiği oluşum kimlerden oluşmaktadır?

Zekât hırsızlarını koruma altına aldığı iddia edilen bu güç, Bakanlığınızın herhangi bir biriminde midir?

Deniz Feneri davası sanıklarının telefon konuşmalarının silindiği iddiaları doğru mudur?

Türkkan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e, “Deniz Feneri davası sanıklarının telefon konuşmalarının silindiği iddiaları doğru mudur?” diye sordu.Vatandaşlarımızın adalete olan güvenini tesis etmek için bu konularda kamuoyunun aydınlanmasını sağlayacak açıklamalarınız olacak mıdır?”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...