Barça’ya ikinci kanser şoku

La Liga'da lider durumda olan Barcelona'da büyük şok yaşanıyor.

Barça’ya ikinci kanser şoku

Teknik direktör Tito Vilanova, 2011’de yendiği kanser hastalığı tekrar nüksetti. Başarılı teknik direktör, acilen ameliyata alındı.

La Liga lideri Barcelona, teknik direktör Tito Vilanova’nın sağlık durumu sonrası büyük bir şok yaşıyor. 2011 yılında kanser tedavisi başarılı olan Vilanova’nın hastalığı tekrar etti.

Mundo Deportivo’da yer alan habere göre; Tito Vilanova’nın 2011’de kulak altı bezlerinde yer alan ve ameliyat, tedavi süreciyle atlattığı tümör, bu ay tekrar etti. Tito Vilanova acilen ameliyata alıdnı ve tedavisine başlandı. Barcelona başkanı Sandro Rosell bu haber sonrası yılbaşı yemeği ve bütün partilerin iptal edildiğini kulübe bildirdi. Bu gelişmelerin üzerine Barcelona’da Tito Vilanova’nın ameliyattan sonra kararı ve resmi kulüp açıklaması bekleniyor.

Vilanova, Kasım 2011’de yendiği hastalıkta gördüğü belirtilerin tekrar ettiğini düşünerek Barcelona’daki Vall D’Hebron hastanesine gitti ve orada şok haberi aldı.

Doktorların kontrolünden ve incelemelerinden geçen Tİto Villanova’nın ‘kulakaltı bezi’nde tekrar tümör olduğu tespit edildi. Kulakaltı bezi olarak bilinen ‘parotid gland’ ise insan beyni için oldukça kritik bir yerde bulunuyor

Ayrıca, tüm dünyadan Barcelona hayranları sosyal medyada #AnimsTito yazarak, Barcelona teknik direktörüne destekte bulmaya başladı. Barcelona’da daha önce Eric Abidal de kanser tedavisi görüp, hastalığı atlatmıştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...