Barış’ı ziyaret ettiği için özür diledi!

MHP'li vekil ODTÜ'de başından yaralanan Barış'ı ziyaret ettiği için 'dava arkadaşlarından' özür diledi.

Barış’ı ziyaret ettiği için özür diledi!

Sozcu.com.tr/

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, ODTÜ’de Erdoğan’ı protesto ederken polis müdahalesine maruz kalan ve başından yaralanan Barış Barışık’ı hastanede ziyaret etti.

BARIŞ’I ZİYARET ETTİĞİ İÇİN ÖZÜR DİLEDİ

Türkkan, Barış’ın bir MHP’li milletvekilini karşısında görünce önce şaşırdığını, sonra mutlu olduğunu söylemişti. Barış Barışık’ın sağlık durumuyla ilgili bilgiler de paylaşan Türkkan’a ‘dava arkadaşları’ndan büyük tepki geldi.

Öyle ki polisin kullandığı aşırı güce dikkat çekmek için Barış’ı ziyaret ettiğini söyleyen Türkkan,  bu ‘geçmiş olsun’ ziyaretinden dolayı özür dilemek zorunda kaldı.

MHP’li Türkkan’ın Facebook’taki sayfasında paylaştığı mesaj şöyle:

“ODTÜ’te yaşanan olaylar neticesinde yaralanan şahsı ziyaret edişim üzerine özellikle dava arkadaşlarımdan haklı tepkiler aldım.

Gerçekte bu ziyaretin amacının, Başbakan’ın ziyaretine gösterilen demokratik bir protestoya karşın, polisin kullandığı aşırı güce dikkat çekmek için insani bir ziyaret olduğunun bilinmesini isterim.

Ziyaret ettiğim şahsın, geçtiğimiz hafta A.Ü. Hukuk Fakültesi’nde milliyetçi- ülkücü öğrencilerin tertip ettiği bir konferansı hukuk dışı yöntemlerle sabote edenlerden biri olduğu bilgisine ne yazık ki sahip değildim.

Bu eyleme karışmış birini ziyaret etmiş olmamdan dolayı haklı bir rahatsızlık duyan başta üniversiteli ülküdaşlarım olmak üzere tüm ülküdaşlarımdan özür dilerim.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih- Coğrafya Fakültesi’nde ülküdaşlarımıza yönelik saldırılar neticesinde yaralanan kardeşlerimizi bugüne dek ziyaret etmeyişimiz ve onların yanında bulunamayışımızı büyük bir eksiklik olarak gördüğümüzü bizzat ifade etmek istiyorum.

Bilmenizi isterim ki; Bu günden itibaren üniversitede yaşanan Ülkücü kardeşletimizin mağduriyetine sebep olan olayların mecliste çok daha fazla takipçisi olacağım.

Ülküdaşlarımın haklı tepkilerini saygıyla karşılıyor, hayırlı akşamlar diliyorum.

Allah’a emanet olunuz.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...