Erdoğan: Twitter Kılıçdaroğlu

İl başkanları toplasında açıklama yapan Başbakan Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

Erdoğan: Twitter Kılıçdaroğlu

Samsun’da yaşanan sel felaketiyle ilgili TOKİ’ye yapılan eleştirileri yanıtlayan Başbakan Erdoğan, “TOKİ sayesinde 415 bin aile ucuz, sağlam bir çatıya kavuştu. Bugüne kadar hayal edemediniz ey CHP. TOKİ bu tür salvolarla yıkılacak bir kurum değil” dedi. CHP Lideri’ne yüklenen Erdoğan, “KPSS son derece temiz, Twitter Kılıçdaroğlu” dedi.

ANKARA – Başbakan Tayyip Erdoğan, yaptığı tatil sonrasında partisinin il başkanları toplantısında bir konuşma yaptı.

Samsun’da yaşanan sel felaketiyle ilgili konuşan Erdoğan şunları söyledi: “Afette 1508 yapı etkilendi. Üç bakanımız derhal bölgeye intikal etti, çalışmaları yürüttü. Samsun olayından hemen sonra Rusya’da bir olay patlak verdi. 172 kişi öldü. Afetin boyutu orada da çok büyük. ABD’de, Japonya’da oldu. Ülkemizde de zaman zaman afetlerde can kayıpları oluyor. Türkiye’de bir çarpık kentleşme sorunu var. Biz halkımızın da desteğini bekliyoruz. Ne kadar önlem alırsanız alın 1000 yılın en büyük afeti olabiliyor. Afetler karşısında can ve mal kaybını sıfıra indirmek mümkün değil. Depremle iç içe yaşayan Japonya’da kayıplar yaşanıyor. Samsun’da hayatını kaybedenlerle ilgili gerekli her türlü soruşturma ve inceleme yapılıyor. Gereken hiç tereddütsüz yapılacak. Samsun’da yaşanan acı hadiseyi siyasi bir ranta dönüştürmeye çalışanlara da fırsat vermeyeceğiz. Siyasi partilerden tutun medyasına kadar hepsi eleştiri yapabilirler ama bunun bir karalama kampanyası olarak yürütülmesi fırsatçılıktır. Haksız karalama kampanyası şeklinde yapılan eleştiri hiç katkı sağlamaz.

TOKİ BU SALVOLARLA YIKILMAZ

Samsun’da yaşanan taşkınla ilgili Orman ve Su İşleri Bakanlığı rapor hazırladı. Gece 12’de yağış başlıyor sabah 5’e kadar sürüyor. Son yağışta debi saniyede 710 metreküpe ulaşıyor. Dere yatağına konut inşa etmek gibi TOKİ’yle alakalı bir durum söz konusu değil. Tamamının gerekli zemin etüdleri yapılmış, dereyle ilgili ıslah çalışmaları yapılmış. 500 yılda bir görülecek bir sel geliyor maalesef bodrum katlarında vatandaşlara ağır faturayı ödettiriyor. Olayın üzeri kapatılamaz. Bodrum katların imarı konusunu da değerlendireceğiz, gerekli önlemleri alacağız. Gazetelerde mimar ve mühendisler konuşuyor. TOKİ’ye bir yazı gelmedi, niye bu yalan. Hayatını kaybetmiş insanlar üzerinden rant devşirme gayretine kimse girmesin. TOKİ bu ülkenin en başarılı kurumlarından biri. TOKİ sayesinde 415 bin aile ucuz, sağlam bir çatıya kavuştu. Size ne oluyor ya? Bugüne kadar hayal edemediniz ey CHP. TOKİ bu tür salvolarla yıkılacak bir kurum değil. Birkaç olumsuz örnekten yola çıkarak bu kadar başarılı bir kurumun hedef yapılması insafsızlıktır. Çıkıyor TOKi öğrencilere yurt yapsın diyor. TOKİ’ye bu yetkiyi zaten Meclis verdi. Haberi yok.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...