“Ben söylemiştim”

Cübbeli'den "21 Aralık" açıklaması: Daha önce söyledik. Kıyametin kopmayacağı kesindi.

“Ben söylemiştim”

Kamuoyunda ‘Karagümrük çetesi’ olarak bilinen suç örgütüne yönelik dava kapsamında tutuklu yargılanırken tahliye edilen ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, 21 Aralık’ta Maya takvimine göre kıyamet kopacağı yönündeki iddialarla ilgili, “Ben daha önce kıyametin kopmayacağını söylemiştim. Zaten kopmadı da” dedi.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, ailesiyle birlikte bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Isparta’ya geldi. Kaldığı otelde gazetecilere açıklamada bulunan Ahmet Mahmut Ünlü, 7 Aralık’ta cezaevinden çıktıktan sonra ilk ziyaretini Isparta’ya yaptı. Cezaevi süreci nedeniyle İstanbul’dan ayrılamadığını anlatan Cübbeli Ahmet Hoca, “Biraz hava değişikliği için geldim. 20 yıl önce buraya gelmiştim. Ama tam olarak türbeleri, velileri ziyaret edememiştim. İçimde ukde vardı. Eğirdir’de Fatih Sultan Mehmet Han’ın hocası Abdülkadir Habibi hazretlerinin türbesi var. 28 kadar ehl-i beytten kıymetli zatların türbesi var. Oraları ziyaret ettik. Ayrıca kıymetli valimiz Memduh Oğuz ile 30 yıllık hukukumuz var. Onu da ziyaret ettik. Eğirdir’de ziyaretler yaptık. Başka ziyaretlerimiz olacak” diye konuştu.

Gazetecilerin Maya takvimine göre 21 Aralık’ta kıyamet kopacağına inanıldığını ancak kıyametin kopmadığını hatırlatılması üzerine Cübbeli Ahmet Hoca, “Ben daha önce kıyametin kopmayacağın söylemiştim. Zaten kopmadı da” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...