Şahin’e ikinci uyarı

Hüseyin Çelik, Uludere konusunda ters düştüğü Şahin'e bir kez daha uyarıda bulundu.

Şahin’e ikinci uyarı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’i BDP’li vekiller hakkında söylediği ”18 tane zavallı milletvekili” sözleri nedeniyle eleştirdi. Çelik, daha önce de Uludere kurbanları hakkında ‘figüran’ benzetmesi nedeniyle Bakan Şahin’i uyarmıştı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Hüseyin Çelik, İdris Naim Şahin’in Diyarbakır’daki olayların ardından BDP’li milletvekilleri için yaptığı yorumu üst kapalı olarak eleştirdi.

Çelik, gazetecilerin “Uludere kurbanları için ‘figüran’ demiş ve siz tepki göstermiştiniz. BDP’li vekiller için de bu kez ’18 tane zavallı milletvekili’ yorumunda bulundu. Siz bu yaklaşımı nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna daha önceki açıklamalarını hatıratarak yanıt verdi.

Siyasette rekabetin esas olduğunu vurgulayan Çelik, mücadelenin husumete dönüşmemesi uyarısını tekrarladı ve şunları söyledi: “Burada yaptığım tüm açıklamalarda kim olursa olsun siyasetin rekabetle yapıldığını ve siyasetin hiçbir zaman husumete dönüştürülmemesi gerektiğini söyledim. Ve bu rekabet asla nezaketi öteleyen bir uslüba dönüşmemeli. Rekabet nezaketten uzak olursa yola devam edemezsiniz. İster iktidar, ister muhalefet, ister bakan, ister milletvekili; hepimizin bu sürece katkıda bulunması gerekiyor.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...