“İstifa etmiyorum”

PM'ye giremeyen Genel Başkan Yardımcısı Kayalıoğlu istifa iddialarını yalanladı.

“İstifa etmiyorum”

Kayalıoğlu, “Ayrılıktan” kastının aktif parti yöneticiliği olduğunu açıkladı.

AYICIK PROJESİNİN SAHİBİ

Vatandaşlara, bir ayağının altında CHP, bir ayağının altında 6 ok bulunan oyuncak ayı dağıtılması projesinin de sahibi olan Kayalıoğlu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 98 kişilik anahtar listesinde yer aldı. Ancak örgütün çıkardığı 52 kişilik listede bulunmayan Kayalıoğlu, Parti Meclisi'ne seçilemedi. Kayalıoğlu'nun, “Ayrılıyorum” içerikli twitleri, “Partiden istifa ediyor” şeklinde basına yansıdı.

“PARTİMDEYİM”

“1992 yılından beri partideyim, ilçe başkanlığından Genel Başkan Yardımcılığına kadar görev yaptım. Ayrılmaktan kastım, genel başkan yardımcılığı seviyesine kadar çıktığım aktif parti yöneticiliğini bırakmaktır. Partiden istifam söz konusu değil. Genel Başkanımız ile kurultay sırasında ve sonrasında görüşmelerim devam etti. Genel Başkan yardımcılığım sırasında geliştirdiğim bazı projelerin sürdürülmesine ilişkin görüşlerimizi paylaştık. Parti için çalışmalarım devam edecek.”

CHP’de halkla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan yardımcılığı yapan 56 yaşındaki Kayalıoğlu, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdikten sonra Genelkurmay Bilgi İşlem Merkezi ile özel bankalarda uzman olarak çalışmış, 1992’de CHP üyesi olmuştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...