CHP’den ‘kıyamet muhalefeti’

CHP'li gençler 'kıyamet muhalefeti' için yollara düştü.

CHP’den ‘kıyamet muhalefeti’

MAYA takvimine göre 21 Aralık’ta dünyada kıyametin etkisinin görülmeyeceğine inanılan iki yerden biri olan İzmir’in Selçuk İlçesi’nin Şirince Köyü’ne ziyaretçi akını sürerken, CHP’li gençler de köye gidip, ‘kıyamet muhalefeti’ yapacak.

Büyük ilgi gören Selçuk İlçesi’nin Şirince Köyü’nde ‘kıyamet’ temalı kolye, şarap, tişört, pasta, parfüm ve çikolatalar hazırlanıyor. Yarın ‘kıyamet muhalefeti’ yapacaklarını söyleyen CHP’li gençler de köyde çadır kiraladı. Maya Takvimi’ne atıfta bulunan gençler, ‘Bizim mayamızda Cumhuriyet var’ pankartı açıp, ‘Ülkemizdeki zulümden kaçıyoruz’ diyeceklerini ifade etti.

CHP Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı İbrahim Soydan, “Kıyametten değil, zulümden kaçıyoruz. İktidarın hak ve hukuk tanımaz, Cumhuriyet ve kurumlarını baskı altına alır tavrı, bu ülkeyi zora soktu. Cumhuriyet tarihinde en fazla cari açık, en fazla dış borcu yaratan hükümet, bu hükümettir. Ekonomi, borç ve sıcak para ile dönüyor; kırılgan ve dışa bağımlı. İşsizlik arttı. Doğan her çocuk borçla doğuyor. Başbakan gençlere, ‘Evlenin, üç çocuk yapın’ diyor ama iş bulmuyor. Evlilikler ekonomik kriz nedeniyle dağılıyor” diye konuştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...