CHP’den Meclis TV ziyareti

CHP Milletvekilleri Meclis TV'nin yayınlarının 7 gün 24 saat olması için TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i ziyaret etti.

CHP’den Meclis TV ziyareti

CHP Milletvekilleri Birgül Ayman Güler, Turgay Develi, Muharrem Işık, Oktay Ekşi, İhsan Özkes ve Melda Onur, Candan Yüceer ve Ali İhsan Öztürk Meclis TV’nin yayınlarının 7 gün 24 saat olması için Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri tarafından çalışmaları sürdürülen kampanya kapsamında TBMM Başkanı Cemil Çiçek ziyaretti.

Ziyarette TBMM TV'nin tarihçesi, teknik alt yapısı, mevcut hukuki durumu konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

CHP Milletvekillerinin Meclis TV'nin kuruluşunun 18. Yıldönümü nedeniyle Meclis TV ekibine yapılan ziyaretten söz edilerek, televizyonun alt yapısının gelişmişliği, 7/24 yayın için müsaitliğine vurgu yaptığı görüşmede, Meclis TV yayınlarının sürelerinin belirlenmesinde TRT'ye olan bağımlılık ve bu yayınların vatandaşa ulaşmasının TRT Genel Müdürü'nün inisiyatifine bırakılmasının doğru olmadığı belirtildi ve bu tarz yayıncılığa dünyada başlayan üçüncü ülke olan Türkiye'nin, daha bağımsız ve gelişmiş, özgür bir yayın içeriğine sahip olarak bugünkü kusurlu durumunun ortadan kaldırılması gerektiği ifade edildi.

Heyeti dinleyen TBMM Başkanı Cemil Çiçek, dünyada parlamento televizyonlarının çeşitli statülere sahip olduğunu ifade ederek, bu konuda daha önce yapılmış çalışmalardan söz etti. Çiçek “Meclisin çalışma ortamını el birliğiyle iyileştirmek zorundayız” dedi. CHP Heyeti, TBMM Başkanı Çiçek'e kampanya ile ilgili bir de dosya sundu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...