Diyarbakır sulara gömüldü

Diyarbakır'da iki gündür etkili olan yağışın ardından kentin büyük bölümü sular altında kaldı.

Diyarbakır sulara gömüldü

Diyarbakır’da iki gündür etkili olan sağanak yağış nedeniyle özellikle çevre yolları sular altında kaldı. Altgeçit ve köprülü kavşakların yapımı nedeniyle çalışmaların sürdüğü Diyarbakır-Şanlıurfa karayolundaki altgeçit tamamen sular altında kaldı. Altgeçitte çalışan bir iş makinası, yüksekliği 5 metreyi bulan suların altında kaldı. Bir çok araç yollarda kalırken, bir çok evin ve işyerinin alt katlarını su bastı.

SULARA GÖMÜLEN DİYARBAKIR’DAN FOTOĞRAFLAR

Diyarbakır’da altyapı yetersizliği nediniyle iki gündür etkili olan sağanak yağış, özellikle kentin yeni yerleşim birimlerinde yaşamı adate felç etti. Diyarbakır’da metrekareye 50 kilogram yağmurun düşmesi nedeniyle çevre otoyolları tamamen sular altında kaldı. Merkez Bağlar ve Kayapınar ilçelerinden Şanlıurfa karayolunu bağlantıyı sağlayan 75’inci yolda kavşaklar yağmur suları nedeniyle biriken sel sularının altında kalırken, bir çok araç arazı yüzünden yolda kaldı. Aynı yol üzerinde yetersiz altyapı nedeniyle bir çok evin ve işyerinin giriş katı sular altında kalırken, trafikte uzun süreli aksamalar oldu.

KEPÇE SULAR ALTINDA KALDI

Diyarbakır’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle altgeçit ve köprülü kavşak çalışmaları nedeniyle çalışmaların sürdüğü Diyarbakır-Şanlıurfa karayolunda kazılan altgeçitler tamamen sular altında kaldı. Altgeçitte çalışan bir iş makinası seviyesi 5 metreyi bulan suların altında kalırken, Karayolları ve Belediye ekipleri suyu tahliye etme çalışmalarını sürdürüyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...