Esad’a baskı artıyor

ABD ve Rusya, İrlanda'nın başkenti Dublin'de Beşşar Esad'ın kaderini görüştü.

Esad’a baskı artıyor

ABD ve Rusya, İrlanda’nın başkenti Dublin’de Beşşar Esad’ın kaderini görüştü. Görüşme sonrası açıklama yapan Clinton, Esad rejiminin üzerindeki baskının arttığını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve BM Suriye özel temsilcisi Lahdar Brahimi, İrlanda’nın başkenti Dublin’de Suriye krizine yeni bir çözüm formülü bulunması için bir araya geldi.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Konferansı (AGİT) toplantısı nedeniyle İrlanda’nın başkenti Dublin’de bulunan Clinton, Lavrov ve Brahimi’nin üçlü toplantısı yaklaşık 40 dakika sürdü.

Uluslararası toplumun, Suriye’de 21 aydır süren iç savaşın bitirilmesini destekleyebileceği bir strateji üzerinde görüşüldüğü belirtildi.Görüşme sonrası açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanı Clinton, “Şam içinde ve çevresinde rejime baskı artmış görünüyor” dedi.

ABD’nin Suriye’nin kimyasal silahlarıyla ilgili duruşunu açıkça ortaya koyduğunu dile getiren Clinton, Suriye’de şu anda olayların hızlandığını, bunu birçok biçimde gördüklerini söyledi.

BM Suriye özel temsilcisi Brahimi de, “Suriye’yi uçurumun kenarından çekecek süreci nasıl çözümleyebilecekleri konusunda konuştuk” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...