“Evlatlarını denize gömdün!”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Toprak, Başbakan Erdoğan'ı çok sert sözlerle eleştirdi.

“Evlatlarını denize gömdün!”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Başbakan Tayyip’i “Demokrasi götüreceğim diye evlatlarını denize gömdün” diye eleştirirken, TOKİ’den de ‘en büyük felaket’ diye söz etti.

tv8'de Erkan Tan'ın bugünkü konuğu CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak oldu. Gündemi değerlendiren Toprak, yaklaşan CHP Kurultayını, Samsun'da yaşanan sel felaketini ve AKP’nin Numan Kurtulmuş ile görüşmesini de değerlendirdi. “AKP Suriye'ye demokrasi götüreceğim diye kendi evlatlarını denizin dibine gönderdi” şeklinde konuşan Toprak'ın açıklamaları özetle şöyle:

“Melih Gökçek bizimle uğraşmayı bıraksın, Ankara'yı nasıl iyi idare edebilirim ona baksın. Melih Gökçek Ankara metrosunu bile beceremeyip Ulaştırma Bakanlığı'na devretti. Ankara'da bir metroyu dahi beceremeyen bir Belediye Başkanı'nın kalkıp 90 yıllık bir çınar ağacı ile uğraşmasını sıradan ve basit buluyorum!”

“Bu ülkenin başına gelen en büyük felaketlerden birinin TOKİ olduğunu söyleyen biriyim. Samsun'da bu kadar teknik imkân varken en büyük aptallık dere yatağına ev yapıp orada garibanlarımızın hayatlarını kaybetmesine sebep olmaktır. Suçlu olan TOKİ'dir. O projeye onay verenin ve ilgili bakanın istifa etmesi lazım!”

“AKP ağır ağır tıkanma noktasına geldi, maskesi düştü ve ülkeyi kötü yönetmeye başladı. Kan kaybı başlayınca Numan Kurtulmuş'a sarıldı. Madem kendine o kadar güveniyorsun neden gel bize katıl diyorsun? İlk seçimlerde, sandıkta da göreceğiz ki AKP düşüşte. HAS Parti ile birleşse de halk mutlu değil!”

“Çarşaf liste olacak ama Genel Başkan'ın belli konularda belli önerileri olacak. Enerji, savunma, ekonomi, dış politika gibi belli konularda kamuoyunda kendi alanlarında başarılı uzman arkadaşlarımızı da takviye edeceğiz. Çünkü bunlar bizim kadrolarımızda olmazsa olmazlarımız. Biz o arkadaşlarımızı aramıza alacağız.”

“Önemli olan kongreye on binlerin gelmesi değildir. On binlerin o kürsüde ne kadar parti politikalarına katkı verdiğidir. Kongrede kaç kişinin konuştuğudur. Bizim İstanbul kongremizde 11 saat konuşmalar devam etti ve farklı fikirler oraya zenginlik kattı. Fakat onların kongresinde Başbakan'dan sonra stadlar boşaldı.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...