Heyelan yolu kapattı

Aşırı yağışlar nedeniyle tepelerden kopan kayaların düşmesi sonucu trafiğe kapandı.

Heyelan yolu kapattı

Elazığ-Malatya karayolu aşırı yağışlar nedeniyle tepelerden kopan kayaların düşmesi sonucu trafiğe kapandı. Ekiplerin yaklaşık 3 saat süren çalışmalarıyla karayolu tek yönlü olarak trafiğe açılırken, bölgede çalışmalara devam ediliyor.

Elazığ-Malatya Karayolunun 44’üncü kilometresindeki Kömürhan Köprüsü’ne 1 kilometre mesafede saat 18.00 sıralarında heyelan meydana geldi. Bölgede etkili olan sağanak yağışta toprağın yumuşaması üzerine tepelerden kopan dev kayalar karayoluna düştü. Kayalar çelik bariyerleri kağıt gibi yırtarak karayolunu kapladı. Şans aseri araçlara isabet etmeyen kayalar, karayolunun çift yönlü olarak kapanmasına neden oldu. Yolun kapanması nedeniyle bölgeye ekipler sevk edildi.

Yaklaşık 3 saat süren çalışmalar sonucu kayaların bir kısmı temizlenerek karayolu Elazığ istikametine doğru tek yönlü olarak açıldı. Ekipler, saatlerce karayolunda bekleyen araçların her iki yöne tek şeritten kontrollü olarak geçişini sağladı. Karayolunun çift yönlü olarak açılması için çalışmalar sürdürülüyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...