İstanbul için yılbaşı hazırlıkları

Kadir Topbaş yıl başı için alınacak önlemleri açıkladı.

İstanbul için yılbaşı hazırlıkları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Bazı organizasyonlarda özellikle toplu taşımı araçlarına ek seferler koyduk, Hacıosman hattına özellikle. Metrobüsler de geç saatlere kadar çalışacak.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ‘Cumhuriyet Coşkusu Fotoğraf Yarışması’ ödül törenine katıldı. Sütlüce’deki Miniatürk’te düzenlenen ödül töreninde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri sırasında çekilen fotoğraflar arasında dereceye girenler ödüllendirildi. Dereceye giren fotoğrafların sergilendiği törende, ödülleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş verdi.

EK SEFERLER KONULACAK

Bir süre fotoğraf sergisini gezen Topbaş, yılbaşı gecesinde İstanbul’da yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. 31 Aralık günü otobüs sefer sayılarını artırdıklarını belirten Kadir Topbaş, “Özellikle yılbaşı gibi büyük etkinliklerde yerel yönetimler olarak bizlere düşen halkımızın huzurlu bir şekilde bu süreçleri yaşamasıdır. Zaman zaman da söylüyoruz biz bayram yapmıyoruz bayram yaptırıyoruz. Belediye olarak büyük bir sorumluluğumuz var. Bütün ekiplerimiz teyakkuz halinde kent içerisinde daha sağlıklı bir yılbaşı geçmesini arzu etmekteyiz. Bazı organizasyonlarda özellikle toplu taşımı araçlarına ek seferler koyduk, Hacıosman hattına özellikle. Metrobüsler de geç saatlere kadar çalışacak. Zaten metrobüsümüz 24 saat çalışıyordu. Halkımıza hizmet vereceğiz” şeklinde konuştu.

SAĞLIKLI GIDALARLA HİZMET VERİLMESİ

Eğlence sonunda taşkınlıklar olmaması gerektiğini ifade eden Kadir Topbaş, “Ötekini rahatsız etmeden kente saygılı olmak, bu heyecanı ve güzelliği yaşarken geleceği de düşünmek. Maalesef kimi zamanlar kötü görüntüler yaşanıyor. Umarım bu durumları yaşamayız. Hassasiyetle üzerinde durulmasını istediğim konu, eğlencenin yapıldığı bu gecede sağlıklı gıda ve yiyecek içeceklerle insanlarımıza hizmet verilmesi. Gelen turistleri bir misafir olarak kabul edip onların da mutlu ayrılmalarını bir ev sahibi olarak önemsiyoruz. Yabancıların da kentte keyif almalarını sağlamak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...