Karadeniz’den ODTÜ’ye destek

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencileri ODTÜ'deki "Başbakan" eylemine destek verdi.

Karadeniz’den ODTÜ’ye destek

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde (KTÜ) bir grup öğrenci, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde dün yaşanan olayları protesto etmek için eylem yaptı.

KTÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi önünde toplanan Öğrenci Kolektifi üyesi yaklaşık 70 öğrenci, hükümet ve ;AK Parti aleyhinde sloganlar atarak Rektörlük binasına kadar yürüdü. ‘Üniversite susmayacak AKP Faşizminden hesabı gençlik soracak’ ;pankartı taşıyan öğrenciler, rektörlük önünde basın açıklaması yaptı. Öğrenci grubu adına konuşan Berna Demirdaş, ODTÜ’de yaşanan olayları ulusal basının görmezden geldiğini iddia ederek şunları söyledi.

“Hükümete yakın basın organları, ODTÜ’lü öğrenciler ;Göktürk uydusunun uzaya gönderilmesini protesto etti’ şeklinde haber yaparak gerçeği ihlal etti. Anlatılanlar AKP iktidarının ülkemizde uyguladığı milliyetçi, muhafazakƒr, baskıcı politikalarının ve AKP faşizminin geldiği noktadır. Üniversiteliler, polis ablukası altına alınmalarına, gözaltlılara, biber gazlarına rağmen susmayacaklarını dosta düşmana gösterdiler. Üniversiteliler susmayacak. AKP’nin savaş politikalarına, otoriteleşen ve karanlıklaştırılmaya çalışılan üniversitelere karşı her yerde sözümüzü söylemeye devam edeceğiz.”
Protesto yürüyüşünden sonra öğrenciler olaysız bir şekilde dağıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...