Kaymakamlıkta toplu intihar girişimi

3 genç, işsizlik yüzünden kaymakamlık binasında kendilerini yakmaya kalkıştılar

Kaymakamlıkta toplu intihar girişimi

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde işsiz olan 3 genç, Kaymakamlık bahçesinde üzerlerine benzin dökerek intihara kalkıştı.

Polisin konuşarak ikna etmesinin ardından Ceylanpınar Kaymakamı ile görüşen gençlere iş bulunması konusunda yardımcı olunacağı bildirildi.

Olay, Ceylanpınar Hükümet Konağı’nda meydana geldi. İddiaya göre uzun zamandır işsiz olduklarını söyleyen İbrahim K., İsmail B., ve İsmail Ç. isimli gençler iş bulmak için gittikleri kaymakamlık makamında korumalar tarafından içeriye alınmadı. Bunun üzerine öfkelenen 3 genç, bir pet şişeye benzin doldurarak yeniden kaymakamlık bahçesine geldi. Aylardır iş isteklerine olumsuz yanıt aldıklarını ileri süren 3 genç, ellerindeki benzini üzerlerine döküp çakmakla kendilerini yakacağını söyledi. Kaymakamlıkta görev yapan polislerin bilgilendirmesiyle olay yerine gelen emniyet yetkilileri, yaklaşık 1 saat süren uğraşın ardından gençleri ikna etti. 3 genç daha sonra, Ceylanpınar Kaymakamı İbrahim Çenet ile görüştürüldü. Burada iş sözünü alan gençler, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...