Kaza hayatını kurtardı

Minibüsün kapısının başına çarpmasıyla yaralandı, kaldırıldığı hastanede beyninde tümor olduğu ortaya çıktı.

Kaza hayatını kurtardı

İzmir’de, alışverişten dönerken servis minibüsünün kapısının başına çarpmasıyla yaralanan ve kaldırıldığı hastanede çekilen tomogrofisinde beyninde tümor olduğu ortaya çıkan 56 yaşındaki Ayşe Doğar, geçirdiği başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuştu.

Her ikisi de işçi emeklisi olan, 3 çocuk, 3 torun sahibi Ayşe ve İbrahim Doğar çifti, geçen 15 Kasım’da, Bornova İlçesi’nin Altındağ Semti’ndeki bir alışveriş merkezine gitti. Buradan ihtiyaçlarını satın alan Doğar çifti, işyerinin servis aracına binerek Çamdibi’ndeki evlerine doğru yola çıktı. Çift, oturduğu mahalleye gelince şoförden durmasını istedi. Ön kapıdan inen İbrahim Doğar’ın kapattığı kapı, kazara Ayşe Doğar’ın başına çarptı. Çift evlerine doğru yürürken, bir süre sonra Ayşe Doğar’ın kulağı ağrımaya başladı. Ağrıların şiddetlenmesi üzerine çift önce mahallelerindeki sağlık ocağına, ardından da Buca’daki Özel Tınaztepe Hastanesi’ne kontrole gitti.

6 AY- 1 YIL ARASI ÖMÜR
Hastanedeki kontroller esnasında Ayşe Doğar’ın mide bulantısı yaşaması, ardından kusması üzerine Beyin ve Sinir Cerrahisi Servisi’nde görevli Opr. Dr. Özgür Akşan, durumdan şüphelendi. Dr. Akşan’ın isteği üzerine çekilen beyin tomografisinde, Ayşe Doğar’ın beyninde tümör bulunduğu tespit edildi.

Geç farkedilmesi durumunda 6 ay ile 1 yıl arasında ömrü kaldığı ortaya çıkan Ayşe Doğar, iki gün sonra ameliyata alındı. 1.5 saat süren başarılı bir ameliyatın ardından Ayşe Doğar, sağlığına kavuştu. Boşnak kökenli olan ve 1974 yılında İzmir’e yerleşen Doğar çifti, çarpan kapının hayatlarını değiştirdiğini belirtti.

62 yaşındaki İbrahim Doğar, “Kapının çarpmasının ardından önce sağlık ocağına ardından hastaneye geldik. Burada çekilen tomografide tümör olduğu tespit edildi. Kazada da hayır varmış” dedi.

Başarılı bir ameliyatın ardından sağlığına kavuşan Ayşe Doğar, “Çok teşekkür ediyorum. Doktorum herşeyimle ilgilendi. Sağlığıma kavuştum” dedi.

BELİRTİ, TİMÖRÜN KANAMASIYLA ANLAŞILDI
Şüphe üzerine önlem amaçlı yaptırdığı kontrolde, hastasının beyninde timörü tespit eden Dr. Akşan, “Kapı çarpınca tümörde kanama meydana gelmiş. Gizli olan tÜmör bu sayede gün yüzüne çıktı. 1.5 saat süren başarılı bir ameliyatın ardından hastamız sağlığına kavuştu. Ayşe hanımın yüzünün güldüğünü görmek de ayrıca bizi mutlu etti” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...