Twitter’da kıyamet koptu

21 Aralık'ta kıyamet kopacak iddiası sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu.

Twitter’da kıyamet koptu

Maya takvimine göre 21 Aralık’ta kıyametten etkilenmeyecek tek yer olan Şirince’ye halk akın etti. Yatak kapasitesi yüzde 300 arttırılan köyde yer kalmazken, kent dışından gelen konuklar da kamp kurdu. ABD Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, 21 Aralık’ta hiçbir olumsuzluk beklenmediğini açıklarken, buna inanmayıp kendini güvenceye almak isteyenler İzmir’in Şirince Köyü’ne akın etti.

Maya takvimine göre 21 Aralık 2012’de Marduk gezegeni dünyaya çarpacağı ve kıyametin kopacağı bundan sadece Şirince ile Fransa'nın güneyindeki Bugarach köyünün etkilenmeyeceği belirtiliyor.

ŞİRİNCE DOLDU TAŞTI

Yıkılmayacağı ön görülen Şirince Köyü’nde ise esnaf çok mutlu. 21 Aralık gecesi fiyatlarının 900 dolara kadar çıktığını söyleyen esnaf, Maya takvimine teşekkür ediyor.

21 Aralık’ta kopacağı iddia edilen kıyamet ve Şirince’de konaklayanlar ise sosyal medyada en çok konuşulan konuların başında geliyor. Twitter, kıyamet esprileriyle yıkılıyor.

İşte o esprilerden bazıları:

Sipsili Marpuç ‏@Sipsili
Şirince köyünde kıyamet kopmayacak ama insanlar etkilenip küçülecek ve mavileşecek. 21 Aralık’tan sonra o köyün adı Şirinler Köyü olacak.

Sami ‏@DuzAdam_Sami
Ulan bide kıyamet sadece Şirince’de kopuyomuş, amma gülerim ha. İyi gülerim yalnız.

Nafer Ermiş ‏@NaferErmis
-Şirince’de kıyamet neden kopmuyormuş? -Biri yiyip biri bakmıyormuş da ondan eheh

İstiklal Akarsu ‏@istiklalAkarsu
Dünya genelinde kakao ekimi azalırken çikolata talebi çoğalıyormuş, gelecekte çikolata bulmak çok zor olabilirmiş, işte asıl kıyamet budur.

m.sydm ‏@madxclaim
Eğer Şirince’de kıyamet kopmayacaksa R.T. Erdoğan oraya gitsin onunla birlikte ölmek bile istemiyorum.

Önder Şeren ‏@onderseren
Dedeme “sence 21 Aralıkta kıyamet kopcak mı?” dedim,allah çok şükür dedi.. Hep bi gizem. Hep kaçamak yanıtlar. Bi şeyler biliyor söylemiyor.

tekerleklibavul ‏@tekerleklibavul
Anneme “Maya takvimine göre 21 Aralık’ta kıyamet kopacak” dedim. “Maya al da bakkaldan poğaça yapalım.” dedi. İçimdeki tüm uygarlıklar öldü.

Hakan Köksal ‏@hakankoksal
21 Aralık’ta kıyamet kopacağına inanan bir elitist olsam Fransa’nın Bugarach Köyü’nde rezervasyon yaptırırım. Şirince çok avam!

Gökhan Vots ‏@GokhanVots
Ali Ağaoğlu’nun “21 Aralık’ta hayatta kalmak istemez misiniz? İşte fırsat!” diye Şirince’nin tamamını satın almamış olması çok tuhaf…

Taci Kalkavan ‏@taci_kalkavan
Ben de içsem o kadar Şirince şarabını, Fikirtepe’yi kutsal topraklar ilan ederdim. Hep şaraptan bunlar!

guray gursel ‏@burusvilis
Ben Şirince belediye başkanı olsam 21 Aralık’ta elektrikleri, telefonları falan keserim. Bir tek biz kaldık diye sevinsinler azcık

Berna Laçin ‏@bernalacin5
Şirince köyünde kıyamet kopmayacak ama insanlar etkilenip küçülecek ve mavileşecek 21 Aralıktan sonra o köyün adı “Şirinler köyü” olacak

PuCCa ‏@PuCCaa
21 aralik icin her dilden ve dinden dua ogreneyim ne olur ne olmaz, baktim hava kirmizili garip bir seyler oluyor hoop baslarim okumaya..

คץ เşเğเ ‏@kuzgunesra
Selam. 21 Aralık’ta Şirince’ye gidip, kızkaçıran, torpil falan patlatalım mı? ‘Biz önce kıyamet kopuyo sandık’ derler; eğleniriz?

hande kuday ‏@handekuday
Kıyamet bir tek orada kopmayacak diye gecelik bin lira verip Şirince’de kalanların donuna kadar almazsan adam değilsin Şirince esnafı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...