Kulislerde iki sürpriz isim

Yeni vitriniyle merkez sağ ve muhafazakâr tabana hitap edecek AKP'de iki isim gündemde.

Kulislerde iki sürpriz isim

30 Eylül’deki büyük kongre ile kendisini yenilemeye hazırlanan AKP’nin değişim stratejisi belirlendi. Buna göre, AKP, 30 Eylül’de kuracağı yeni vitrinle merkez sağ ve AKP dışındaki muhafazakâr tabana hitap edecek.

Büyük kongrede sürpriz isimlerin AKP’ye katılabileceği belirtilirken parti vizyonuna yakın her siyasetçiye kapıların açık olduğu belirtildi. Sosyal demokrat kişiliğiyle ön plana çıkan isimlerden de AKP’ye katılımlar sürpriz olamayacak. HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’a, “Partinizle AKP’ye gelin” teklifinin ardından gözler 30 Eylül’de yapılacak büyük kongre ve olası katılımlara çevrildi.

Kulislerde, HAS Parti’ye yapılan teklifin bir benzerinin BBP ve SP’ye de götürüleceği iddia ediliyor. Ancak, parti yetkilileri stratejilerinin farklı olduğunu açıkladı. Buna göre, HAS Parti dışında bir partiye “bütünleşme” için çağrı yapılmayacak. Partilerin tabelaları değil tabanları AKP’ye çağrılacak. Bu arada 30 Eylül’de yapılacak büyük kongrede BBP ve SP yönetiminden önemli isimlerin AKP’ye katılabileceği belirtiliyor.

SÜRPRİZ İKİ İSİM

AKP’nin parti dışı siyasetçilere kapısını aralarken aynı zamanda siyaset dışı aktörlere de katılım daveti gönderilebileceği öğrenildi. Buna göre parti kulislerinde liberal görüşleriyle ön plana çıkan anayasa hukukçusu Osman Can’ın, AKP’ye davet edilebileceği belirtiliyor. Kulislerde konuşulan ikinci sürpriz isim ise TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu olarak öne çıkıyor. Bu iki isme henüz katılım daveti gitmedi. Ancak davetlerin önümüzdeki günlerde gerçekleşebileceği vurgulanıyor.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...