“Milli Görüşçü değildi”

SP Genel Başkanı Kamalak'ın hedefinde AKP ve Kurtulmuş vardı.

“Milli Görüşçü değildi”

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, iktidar sahipleri ve onlara destek verenler arasında yol ve yön farkı bulunduğunu söyledi. Kamalak, AKP ile adı geçen Numan Kurtulmuş hakkında da yorum yaptı.

AKP’den farklı görüşleri savunduklarını dile getiren Kamalak, kardeş olmanın problemi çözmediğini kaydetti. “Habil ile Kabil de kardeşti” diyen Kamalak, “İktidar sahipleri ve onlara destek verenler arasında yol ve yön farkı bulunuyor. Bu kardeşlerimiz ‘Avrupa Birliği (AB)’ diyor. Biz ise ‘hayır’ diyoruz.Peki çıkar yol nedir? İslam Birliği’dir. İkinci olarak, aramızda amaç farkı vardır. Bir diğer farkımız da zihniyet farklılığıdır. Onlar Batı ne derse ona ‘evet’ diyor ve ‘kabul’ diyor. Biz ise ‘hayır’ diyoruz, halk ne diyorsa o doğrudur. İktidar sahipleri işbirlikçidir. Kapitalistlerle, küresel emperyalistlerle kol koladırlar” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’a götürdüğü bütünleşme teklifine ilişkin de konuşan Kamalak şunları ifade etti: “Bütün kardeşlerimize hem gönlümüz hem kollarımız sonuna kadar açıktır. Numan Bey hiçbir zaman Milli Görüşçü olmadı. Milli Görüş’ü alıp oraya yamayacaktı. AKP’ye götürecekti, gönlü oradaydı kendisinin ama Cenab-ı Allah bu fırsatı vermedi ona.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...