Kurtulmuş kimleri götürecek?

Erdoğan'ın siyasi danışmanı Akdoğan, merak edilen isimleri köşesinde açıkladı.

Kurtulmuş kimleri götürecek?

Başbakan Erdoğan’ın HAS Parti lideri Numan Kurtulmuş ile görüşmesi ne anlama geliyor? Ortaya atılan senaryolara cevap gecikmedi. Herkesin merak ettiği soruya Erdoğan’ın siyasi danışmanı AKP Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan Star gazetesindeki köşesinde yanıt verdi.

Numan Kurtulmuş’un etrafında dönen yorumların bugünkü konjonktüre ve yakın gelecekteki gelişmelere yönelik senaryolara bina edildiğine dikkat çeken Akdoğan, “Oysa katılım konusu çok önceki dönemlerde de gündeme gelmiş bir meseledir. Kurtulmuş, gerek beyefendi kişiliği, gerek muhafazakar kesimdeki güvenilirliğiyle önemli bir siyasi aktördür. Kurtulmuş'u aldığı veya getireceği oy oranıyla değerlendirmek son derece yanlış olur” ifadelerini kullandı.

Akdoğan, Kurtulmuş ile birlikte AKP’ye geçecek isimler hakkında ise şu bilgileri verdi: “Bu süreci iki kurumsal yapının birleşmesi değil, belli kişilerin bir harekette bütünleşmesi olarak görmek daha doğrudur. Ne kadarı AKP’ye katılır bilmiyoruz, ama Numan Bey'le birlikte hareket eden tecrübeli siyasetçiler mevcuttur. Teoman Rıza Güneri, Şeref Malkoç, Ahmet Cemil Tunç, Ahmet Demircan gibi birçok isim bu sürece katkı yapabilecek donanıma sahiptir.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...