Mecliste yumruklar konuştu

Dün arbede yaşanan parlamentoda şiddetin dozu bugün biraz daha arttı.

Mecliste yumruklar konuştu

Ukrayna’da Ekim ayındaki seçimlerden sonra parlamento dün açıldı.

Dün parlamentoda arbede yaşanmıştı, arbedenin şiddeti bugün artarak devam etti.

Muhalefet ile iktidar partisi milletvekilleri yumruklarını konuşturdu.Muhalefet lideri Arseny Yatseniuk’un sözleri ardından parlamento karıştı.Muhalefet milletvekilleri kürsüye yürüyerek kürsüyü çember altına aldı.İktidar partisi milletvekilleri de kürsüye gelince ortalık karıştı, yumruklar havada uçuştu.

Parlamentodaki kavgaya dahil olmayıp sadece izlemeyi tercih edenler arasında Dünya Ağırsiklet Boks Şampiyonu Vitaly Klitschko da vardı.Ekim ayındaki seçimlerde lideri olduğu Liberal Udar Partisi ile parlamentoya girmeyi başaran Klitschko, hareketli dakikalara müdahil olmamayı tercih etti.

Kavganın nedeni, muhalefet partileri ile iktidar partisi arasında parlamento başkanlık seçimi sırasında yaşanan anlaşmazlık.Muhalefet partileri oylamada parlamento kurallarının çiğnendiğini iddia ediyor.

İktidardaki Bölgeler Partisi son seçimde sandalye sayısında azalma yaşasa da hala ülkenin en büyük partisi konumunda.Bununla birlikte seçimde aşırı sağcı ‘Svoboda’ ve Klitschko’nun ‘Udar’ partisinin parlamentoya girmesiyle muhalefetin enerji kazandığı yorumları yapılıyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...