Meteoroloji’den güzel haber

Yaklaşık bir haftadır tüm yurtta etkili olan yağışlı hava etkisini kaybediyor

Meteoroloji’den güzel haber

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, dün ağırlıkla Doğu bölgelerinde etkili olan yağışlı havanın bugünden itibaren etkisini kaybedeceği ve yurdumuzu terk etmesinin beklendiği belirtildi.

Bugün ve yarın yurt genelinde yağış beklenmiyor. Bütün bölgelerde parçalı bulutlu bir hava beklenirken, yurdun iç kesimlerinde yer yer sis olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıkları, bugün Kuzeybatı kesimlerinden başlayarak hafta sonuna kadar tüm yurtta 3 ila 8 derece artacak ve mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Sabah ve gece saatlerinde Trakya ile Ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurdun kuzeybatı kesimlerinde 3 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla kuzeybatı kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ’DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde Trakya ile Ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Trakya’da hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Genellikle parçalı, sabah saatlerinde bölgenin doğusunun çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...