Metris’te Cübbeli izdiham

Fuhuş amaçlı insan ticareti yapmakla suçlananan Cübbeli Hoca'ya tahliye kararı çıktı. Metris'in önünde izdiham yaşandı.

Metris’te Cübbeli izdiham

Kamuoyunda “Karagümrük çetesi” olarak bilinen suç örgütüne yönelik dava kapsamında tutuklu yargılanan ve “Cübbeli Ahmet Hoca” ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü tahliye edildi. Cezaevinden Jet Fadıl olarak bilinen Fadıl Akgündüz’ün aracıyla ayrılan Cübbeli Ahmet cemaat üyelerinin oluşturduğu kalabalığı aşmakta zorluk yaşadı.

CÜBBELİ HOCA’NIN METRİS’TEN AYRILIŞ VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

Yaklaşık bir yıldır  tutuklu bulunan Ahmet Mahmut Ünlü’nün yargılanması tutuksuz sürecek.

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün tahliye edilmesi kararını duyan cemaat üyeleri Metris Cezaevi önüne akın etti. Ahmet Mahmut Ünlü’nün resimli bant ve atkılarlın takan sevenleri tahliye haberini birbirine sarılarak kutladı. Cemaat üyelerine lokum da dağıtıldı.

“Karagümrük Çetesi” soruşturması kapsamında yaklaşık 1 yıl önce tutuklanan Ahmet Mahmut Ünlü, hakkında tahliye kararı verildi. Kararı duyan cemaat üyeleri Metris Cezaevi önüne koştu. Kalabalığın içinde Cübbeli’yi aracıyla almaya gelen Fadıl Akgündüz de vardı.

Havanın yağışlı olmasına rağmen kadın ve çocukların da aralarında bulunduğu yüzlerce cemaat üyesi cezaevi önünde buluştu. Cemaat üyeleri haremlik ve selamlık bir şekilde cezaevi önüne dizildi.

Cemaat üyelerinin omuzlarında Ahmet Mahmut Ünlü’nün resimlerinin bulunduğu atkı, alınlarına da bant taktı. Tahliye haberini bazı cemaat üyeleri ise birbirine sarılarak kutladı.

Bazı cemaat üyeleri de “Benim Ahmedim şeriatsız iş yapmaz” yazılı afiş açtı. Genç cemaat üyeleri vatandaşa lokum dağıttı. Cezaevi önünde tahliye bekleyişi devam ediyor.

Cübbeli Hoca’nın Metris Cezaevi’nin önünde sevenlerinin toplanmasıyla izdiham yaşandı. Oluşan kalabalık nedeniyle de trafikte aksama yaşandı.

Cübbeli Hoca yabancı uyruklu iki kadının fuhuş amaçlı Türkiye'ye getirdiği ve  bir kadına da cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla  53 yıl hapis istemiyle yargılanıyordu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...