MHP’deki kaset skandalında flaş iddia

MHP’deki Kaset Skandalının kilit ismi Aykırı Sorular’a konuştu

MHP’deki kaset skandalında flaş iddia

12 Haziran 2011 seçimleri öncesinde MHP'de büyük çalkantıya sebep olan Kaset Skandalının kahramanlarından Deniz bölükbaşı, olaydan sonra ilk kez CNN TÜRK'teydi.

MHP Eski Genel Başkan Yardımcı Deniz Bölükbaşı, istifasına neden olan sürece dair düşüncelerini enver Aysever'le Aykırı Sorular'da anlattı.

KASET EMNİYETİN VE İSTİHBARATIN İŞİ VİDEO

Kaset olayını MHP'yi evcilleştirmeye yönelik bir operasyon diye yorumlayan Bölükbaşı; “Ben bu tezgahın 3 ayağı olduğunu düşünüyorum. Öncelikle emniyet ve istihbarat örgütleri bu işin içinde. İkinci olaraksa onlara siyasi himaye sağlayan bir güç var. Ve son olarak da şu anda MHP'nin içinde görev yapmaya devam eden ve parti yönetiminde söz sahibi olan kimseler var.” dedi.

Bahçeli’den iddialara ilişkin açıklama

MHP’deki kaset skandalından sonra partiden ayrılan Deniz Bölükbaşı’nın, bir televizyon programında kaset skandalında partinin de bir ayağının olduğunu iddia ettiğinin hatırlatılması üzerine Bahçeli, şöyle dedi: “Bunu hangi gerekçeye dayalı olarak açıklamıştır bilemiyorum. Ancak MHP’nin içerisinde, MHP’nin varlığına kasteden ve kamuoyunda itibarsızlaştırmaya, etkisizleştirmeye yönelik bir projenin, bir ayağının olacağını düşünmek dahi istemiyorum. MHP’de siyasi rekabet her zaman olabilir. Fakat öldürücü rekabet hiçbir zaman mümkün değildir.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...