Muğla kayıp kızları arıyor

Yatağan'da 'Dershaneye gidiyoruz' diyerek evden çıkan 3’ü liseli 4 genç kızdan, bir haftadır haber alınamıyor.

Muğla kayıp kızları arıyor

Muğla'nın Yatağan İlçesi'nde, “Dershaneye gidiyoruz” diyerek evden çıkan 3'ü Mesleki Teknik Eğitim Merkezi (METEM) öğrencisi 4 genç kızdan, bir haftadır haber alınamıyor. Aileleri perişan olan gençlerin okul arkadaşlarına, “Evden kaçıp, manken olacağız” dedikleri ileri sürüldü.

Yatağan METEM öğrencisi H.M. (14), M.Y. (17), M.Ç.'nin (16) ve arkadaşları A.Y. (17) 1 Aralık'ta evlerinden çıktı. Dört genç kızın akşam evlerine dönmemeleri üzerine merak eden aileleri, gidebileceği yerlere bakmalarına rağmen kendilerine ulaşamadı. Kızların telefonlarının kapalı olması üzerine yakınları Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ve savcılığa kayıp başvurusunda bulundu. Harekete geçen polis, kızların buluşup, en son ilçedeki bir mağazadan bavul ve çeşitli giyecek alırken görüldüğünü belirledi. Polis, ortalıktan kaybolan okul ve mahalle arkadaşı 4 kızın fotoğraflarını tüm emniyet birimlerine dağıtarak, bulunmaları için çalışma başlattı.

AİLELERİ PERİŞAN

M.Y.'nin babası Hüseyin Y. (40), kızının okuldaki arkadaşlarına “Evden kaçıp manken olacağız” dediğini öğrendiklerini belirterek, hayatından endişe ettiklerini söyledi. Baba kızına seslenerek, “Biz seni çok seviyoruz. Lütfen, yuvana dön” dedi.

A.Y.'nin gözü yaşlı annesi Hatice Y. (38), bir haftadır kızından haber alamadığını, gözünün kapıda, kulağının ise telefonda olduğunu anlatıp, “Yerini bilen ve duyanlardan en yakın polis veya jandarma karakoluna haber vermelerini istiyorum. Kızım bulunmadan bize rahat uyku yüzü yok” dedi.

Çaresiz baba Fethi M. (37) de tek başına büyüttüğüne dikkat çektiğini kızı H.M.'ye, evine dönmesi çağrısında bulunarak, “Kesinlikle sana kötü davranmayacağım. Senin yerin burası” dedi.

Bir haftadır haber alınamayan dört kızdan M.Ç.'nin babasının TIR şoförü, diğerlerinin ise işsiz oldukları öğrenildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...