O anket güvenilir değilmiş!

AKP'li Çelik, kendileri tarafından yapılan seçim anketinin sonuçlarını açıkladı.

O anket güvenilir değilmiş!

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, AKP’nin yaptırdığı 15 Haziran-15 Temmuz dönemine ilişkin kamuoyu araştırmasının sonuçları hakkında bilgi verdi.

AKP YÜZDE 50’NİN ÜSTÜNDE

“Bugün milletvekili seçimi olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz” sorusuna verilen yanıtlara göre, AKP’nin yüzde 51,5, CHP ‘nin 24,8, MHP ‘nin 12,7, BDP ‘nin 6,8 oy oranına sahip olduğunu belirten Çelik, AKP’nin son seçimden bu yana oy oranının hiçbir zaman yüzde 50’nin altına düşmediğini söyledi.

“METROPOLL GÜVENİLİR DEĞİL”
Birkaç gün önce ”Metropol” isimli araştırma şirketinin sonuçlarının yayımlandığını belirten Çelik, bu şirketle AKP’nin 2007 ve 2009 seçimleri öncesinde kısa süreli çalıştığını ancak yanıltıcı sonuçlara ulaşması nedeniyle verdiği bilgilere itibar etmediklerini kaydetti.

O ANKETİNİN SONUÇLARI

Geçtiğimiz günlerde sonuçları açıklanan Metropoll Araştırma Şirketi’nin anketinde, AKP’nin olası bir seçimde alacağı oy oranı yüzde 46,5 olarak belirlenmişti.

Ankette, AKP’yi yüzde 21,9 oy oranı ile CHP takip ederken, MHP’yi tercih edenlerin oranı yüzde 12,1’de kalmıştı. Ankete katılanlardan yüzde 4,9’u ise BDP yönünde görüş bildirmişti.

 

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...