ODTÜ için sokağa!

ODTÜ öğrencilerine yönelik operasyon Ankara ve İstanbul'daki eylemlerle protesto edilecek.

ODTÜ için sokağa!

Önce üniversitede, ardından Kızılay’daki eyleme katılacak olan ODTÜ bileşenleri, gözaltına alınan üniversiteliler serbest bırakılana kadar üniversiteyi terk etmeme eylemi yapacak.

ODTÜ’LÜ ÖĞRENCİLERE EV BASKINI

Sendika.org’un haberine göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversitelerine gelmesini protesto ettikleri için polisin saldırısına maruz kalan ODTÜ öğrencileri, güne operasyonlarla uyandı. İlk belirlemelere göre 12 öğrenci, herhangi bir arama kararı olmamasına karşın evlerine yapılan baskınlarda gözaltına alındı.

Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilecek basın açıklamaları şöyle:

Ankara
* KESK Ankara Şubeler Platformu’nun çağrısıyla saat 18.00’da YKM önünde buluşularak Başbakanlık’a yürünecek ve siyah çelenk bırakılacak.

* ODTÜ öğrencileri, emekçileri ve öğretim görevlileri saat 16.30’da Fizik Bölümü kantini önünde bir araya gelerek A1 kapısına bir yürüyüş gerçekleştirecek. Buradan Kızılay’da KESK’in çağrıcılığını yaptığı eyleme katılacak olan ODTÜ bileşenleri daha sonra yeniden okula dönecek ve üniversiteliler serbest bırakılana kadar okullarını terk etmeyecek.

* TKP Ankara İl Örgütü, saat 15.00’da Yüksel Caddesi’nden Başbakanlık’a yürüyecek.

* Ankara Barosu, saat 14.00’da Ankara Adliyesi önünde operasyonlar ve gözaltılar ile ilgili bir basın açıklaması yapacak.

İstanbul
* İstanbul’da ODTÜ öğrencilerine yönelik operasyonlar saat 17.00’da Taksim Meydanı’nda protesto edilecek.

Öğrenci Kolektifleri, TKP’li öğrencile ve Gençlik Muhalefeti de “AKP elini üniversiteden çek” başlıklı ortak bir açıklama yayımlayarak 17.00’daki eyleme kitlesel katılım çağrısı yaptı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...