Ölümle burun buruna!

Binanın 3. katında çıkan yangında hayatta kalma mücadelesi

Ölümle burun buruna!

Çanakkale'de bir apartmanın üçüncü katında çıkan yangında, yoğun duman nedeniyle beşinci kattaki evlerinin balkonda mahsur kalan Hatice Yıldız (30) ile kızı Alara Naz Yıldız (5), itfaiye ekipleri tarafından son anda kurtarıldı.

Barbaros Mahallesi, Atatürk Caddesi, Güzelbahçe Sitesi B-Blok'un 3'ncü katındaki Tayfun Kaptan'a ait evin mutfağında elektrik kontağından yangın çıktı. Alevler tüm evi sararken, her katta dört dairenin bulunduğu apartmanda dumanlar üst katlardakiler zor anlar yaşattı. Yoğun duman nedeniye, binadan çıkamayarak beşinci kattaki evlerinin balkonunda mahsur kalan Hatice Yıldız ile kızı Alara Naz Yıldız, birbirlerine sarılarak büyük korku yaşadı.

Yaklaşık 20 dakikalık korkulu bekleyişin ardından gelen itfaiye ekipleri, merdiven aracıyla anne-kızı kurtardı. İtfaiye ekipleri, yangın su sıkarak 1 saatlik çaba sonucunda söndürdü. Söndürme çalışmaları sırasında bir itfaiye eri ile bir polis memuru da dumandan etkilendi. Kurtarılan anne-kız Çanakkale Devlet Hastanesi'ne, dumandan etkilenen itfaiye eri ve polis memuru da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Tedaviye alınan dört kişinin sağlık durumlarınnı iyi olduğu öğrenildi.

CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile Çanakkale İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu da can pazarının yaşandığı Güzelbahçe Sitesi'ndeki yangını söndürme çalışmalarını izleyip, bilgi aldı. Polis, yangınla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...